„Začátkem prosince rozsvěcujeme výzdobu, která čítá více než sto tisíc žároviček. Dotváří ji skupina dvou set vánočních i pohádkových postav,“ prozrazuje Deníku Kateřina Strnadová.

Letos se podle jejích slov mohou návštěvníci těšit na celou řadu novinek. Mezi obyvateli velehradské Zimní zahrady přibyli papoušek, vrby, losíci, liščí doupě, další lední medvídci a králíčci.

Nechybí betlém, velký anděl na střeše hrající na šalmaj, sněhuláci, trpaslíci, sobi se sáněmi i bez nich, celá paleta zvířátek, včetně ptáčků na stromech, lišek a dalších postaviček.

Skanzen Rochus pohltila atmosféra akce Adventní čas je tady zas
Adventní čas je tady zas. Ve skanzenu Rochus

„S novým chodníkem, třemi desítkami nových figurek i zabudováním elektřiny do země nás letošní investice přišla na 120 tisíc korun. Po zdražení energií bude stát svítící výzdoba v prosinci a lednu víc než deset tisíc korun,“ poznamenává Kateřina Strnadová. Vstupné prohlídky zimního království Kateřiny a Davida Strnadových je dobrovolné.

„Lidé jsou štědří, co ve schránce příspěvků najdeme, to zase investujeme zpět do provozu zahrady a dokoupení dalších ozdob,“ vysvětluje Kateřina Strnadová.

Na děti tam v tomto roce čeká také nové razítko s betlémem, které vystřídalo to loňské s podkovou. Mohou odsud opět posílat, prostřednictvím Ježíškovy pošty, svá tajná přání. Dům se Zimní zahradou jsou mimo jiné střeženi kamerovým systémem.