Své čtyřkolé miláčky tam totiž přivezla vystavit asi čtyřicítka majitelů, kteří na zlínský sraz vozů této značky dorazili z různých koutů republiky. Akci už druhým rokem uspořádal jeden z místních příznivců těchto typicky sportovně vyhlížejících aut Michal Hnilička spolu se svou rodinou. „Nejzajímavějšími kousky, které dorazily jsou méně známé typy jako 914 nebo 928, kterých moc není. Určitě stojí za povšimnutí ale i klasické typy 911. Ty se tu představily i v provedení 933 turbo, což je také dost ceněné,“ poznamenal. Oproti loňsku se prý akce rozšířila. „Je tu tak dvakrát víc aut i větší množství návštěvníků,“ přiblížil organizátor. Sám je majitelem sedmi takovýchto vozů. „Čtyř jsou v provozu a další tři před renovací. Je to celoživotní láska,“ vysvětlil.

Možnost podívat se na rychlá auta využil například Radek Černíček Z Uherského Brodu, který vzal s sebou i svého syna Jakuba. „Nejvíc se mi líbí fialová devět set jedenáctka. Je to sem každopádně super výlet,“ ocenil chlapec. „Sám mám starou škodovku. Poršák je zatím jen nesplnitelný sen,“ svěřil se zase jeho otec.

Pořídit si takovéto auto ale podle organizátora Hniličky nemusí být prý tak nedosažitelné, jak se může zdát. „Nejběžnější starší vozy této značky se dají ve slušném stavu pořídit už přibližně za padesát až sedmdesát tisíc korun. Pokud chce ale někdo nejklasičtější typy jako model 911 se vzduchem chlazeným motorem vzadu, pak už jde také o desetitisíce, ale v eurech,“ nastínil.

Své vozidlo typu 911 vyrobené roku 1988 přijel představit i Jaromír Bernard z Hradce Králové. „Zlínský sraz je dobře zorganizovaný a líbí se mi tu. Vloni jsem přivezl i svou pětsetpadesátku A Spider, což je stejné auto, jako to, ve kterém zahynul v roce 1950 herec James Dean. Tentokrát bylo ale nemocné, tak jsem s ním nechtěl jet stovky kilometrů a raději jsem ho nechal doma,“ sdělil Bernard. Kromě krásných aut, která po poledni vyrazila na projížďku směrem na Velehrad a do Buchlovic, si lidé mohli poslechnout také hudební kvarteto saxofonistů Základní umělecké školy Zlín a jazzovou kapelu F dur.