„V minulosti jsme mívali hub na výstavě i víc, to ale souviselo s počasím. Na to, jak máme aktuálně sucho, vystavujeme myslím tady těch hub docela dost. Z těch výjimečnějších je zde pěkný kotrč kadeřavý, nebo poněkud vzácnější hřib Quélétův. Zajímavý je tady také klouzek lepkavý, který sice není vzácný, ale neobjevuje se pravidelně, stejně jako křemenáč smrkový,“ prozradil Deníku předseda Mykologického kroužku Nivnice Marek Smetana.

Za zmínku stojí také pochutiny, na kterých si návštěvníci výstavy mohli smlsnout, konkrétně houbový guláš a topinky s houbovou směsí.

Davy lidí dorazily na Jarošovský Oktoberfest. Proudem tekly hektolitry piva
VIDEO: Davy lidí dorazily na Jarošovský Oktoberfest. Pivo teklo proudem

„Do guláše se dají použít všelijaké houby. My jsme ho vařili z václavek, které jsou pro něj ideální, hříbků i klouzků. Topinky s houbovou směsí obsahující ty měkčí houby, jako kozáky, klouzky, pravíky, ale i žampiony nebo čirůvky,“ poznamenal Marek Smetana. Ten letošní houbařskou sezónu hodnotí jako slušnou a s příchodem podzimních dešťů počítá s jejím pokračováním.

Co se nivnické výstavy hub týká, její dekorativní kulisy pomohli svými malůvkami dozdobit místní školáci. Do nich také vkládá Marek Smetana své naděje.

Na kole vinohrady Uherskohradišťska se z Masarykova náměstí vydalo na 1500 cyklistů i pěších
VIDEO: Na kole vinohrady Uherskohradišťska se vydalo na 1500 cyklistů i pěších

„Za nové členy, nadšence a nadšenkyně budeme rádi, abychom měli své poznatky a zkušenosti komu předávat,“ naznačil Marek Smetana a nezapomněl se zmínit o dobré spolupráci se včelaři, kteří na výstavě měli také svůj koutek.

"Tuto výstavu bychom rádi věnovali zakladateli a bývalému předsedovi našeho mykologického kroužku Josefu Trtkovi. Bez něj by nebyla žádná z výstav, ani kroužek," doplnil Marek Smetana.