Jde o první podnik této značky na Slovácku. Dělníci tam aktuálně finišují se stavebními pracemi.

„Výstavba naší nové restaurace v Kunovicích aktuálně probíhá, přičemž dokončovací práce jsou v plánu v nejbližších týdnech. Půjde-li vše jak má, rádi bychom podnik otevřeli ve druhé polovině června,“ řekla Deníku mluvčí řetězce pro ČR a Slovensko Lucia Poláčeková.

První provozovna nadnárodního řetězce McDonald’s na Slovácku a čtvrtá ve Zlínském kraji vyrůstá od 5. února v obchodní zóně v Kunovicích.

Fastfood lidé najdou pod estakádou silnice I/50 v sousedství hypermarketů Albert, Möbelix, stavebnin PRO – DOMA či někdejšího supermarketu Slovácko.

Koordinátorka Gastrofestivalu Cesta kolem světa Monika Ondruchová.
Cesta kolem světa s dobrotami ze všech kontinentů opět startuje v Hradišti

„Za mě je to každopádně dobře a určitě je to plus, protože se tím ta obchodní zóna zatraktivní a bude cílem nejen obyvatel Kunovic, ale i řidičů a návštěvníků z okolí,“ prozradil starosta Kunovic Pavel Vardan.

Ve Zlínském kraji fungují provozovny McDonald’s ve Zlíně na náměstí Míru, ve Zlíně Malenovicích a v malenovickém obchodním areálu Centro Zlín.

McDonald’s je největší sítí restaurací na tuzemském trhu. Americký koncept restaurací rychlého občerstvení byl založen roku 1940 bratry McDonaldovými a o celosvětový rozmach se postaral Ray Kroc, syn českých emigrantů, který od nich koncept v roce 1955 odkoupil.

V ČR byla první restaurace otevřena 20. 3. 1992 v Praze ve Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven překročil stovku. Společnost McDonald’s zaměstnává aktuálně v České republice více než 6 500 lidí. Podle statistik mají největší zájem o práci v této síti restaurací zejména mladí lidé ve věku 16-20 let (přibližně 40%). McDonald´s zaměstnává také řadu zaměstnanců se zdravotním znevýhodněním, seniory a matky a otce na rodičovské dovolené.