„Přímo z Masarykovy náměstí vyrazilo 560 platících účastníků, další tisícovka se k nim přidala různě přímo na trasách,“ uvedla spoluorganizátorka vyjížďky Hana Patková.

Startérem byl tradičně starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, jenž se letos akce také aktivně účastnil.

„Já dnes půjdu pěší trasu spolu se zástupci partnerských měst Uherského Hradiště z německého Mayenu, polského Krosna, slovenské Skalice, maďarského Sárváru a po cestě u vinařů ochutnáme, co nám pro letošní rok přichystali,“ nechal se slyšet Stanislav Blaha.

Sklad soli pro více než 3 000 tun materiálu dokončili v Uherském Brodě.
Sklad soli pro více než 3 000 tun materiálu dokončili silničáři v Uherském Brodě

Dlouholetým aktérem vyjížděk Na kole vinohrady Uherskohradišťska je Lubomír z Míkovic.

„Letos už podruhé jedu spolu s fenkou Lajkou, kterou povezu ve vozíčku za kolem. Vydáme se Po stopách cisterciáků na Velehrad,“ prozradil na startu Míkovjan.

Na stezku Muškátu moravského do Polešovic se vydal Hradišťan původem z Dolního Němčí Radek Hambálek.

„Musím pořádně šlápnout do pedálů, abych odpoledne stihl ještě fotbalový zápas Slovácka s Teplicemi,“ řekl Deníku Radek Hambálek.

Ilustrační foto - uzavírka.
Řidiči pozor. Opravy promění silnici v jednosměrku. Objíždka bude přes Hluk

Organizátoři loučení s cyklistickou sezónou letos přichystali stezku Ryzlinku rýnského – Královskou. Ta byla se svou délkou 53 km a převýšením 320 metrů vhodná pro fyzicky zdatnější. Hned za ní byla s délkou 37,6 km a převýšením 222 metrů stezka Muškátu moravského, která vedla přes Polešovice.

O něco kratší a mírnější pak byla stezka Rulandského bílého kolem Baťova kanálu do Kudlovic. Délka této trasy byla 36,6 km s převýšením 287 metrů. Poslední z cyklotras pak byla ta Po stopách cisterciáků – Velehradská. Ta byla nejméně fyzicky náročná, na jejích 29 km zdolávali cyklisté převýšení 207 metrů.

Stezka Sadská pak provedla účastníky městskými částmi Uherského Hradiště v délce 11 km. Na všech trasách bylo připraveno na 30 vinařských zastávek s občerstvením a doprovodnými programy. Návrat byl na Masarykovo náměstí, kde byl přichystán taktéž doprovodný program.