Z Babic přivezl do Hradiště vnučky kolednice s bruslemi Miloslav Maňásek. „Za nedlouho šestiletá Adélka i osmiletá Petra už se těšily a z bruslení mají velkou radost,“ uvedl jejich spokojený děda s tím, že do Tříkrálové sbírky se holky pravidelně kolednicky zapojují i se sestrou a bratrem, kteří zůstali doma.

Bruslaři na ledě rovněž vztyčili transparent s částkou 3 697 793 korun, kterou letos Tříkráloví koledníci na Uherskohradišťsku přinesli v pokladničkách.

„Jsme rádi, že si účastníci bruslení užili. Další odměnou pro koledníky bude 19. května filmové představení v uherskohradišťském kině Hvězda. O jaký film půjde, to ještě upřesníme,“ řekl zástupce ředitele Charity Uherské Hradiště Dalibor Jirásek.

Svatba, ilustrační snímek.
Loňské svatby Hradišťanů? Ve vinném sklepě, ve skanzenu i na Výšině sv. Metoděje

Na Uherskohradišťsku přineslo letos 451 skupinek Tříkrálových koledníků v pokladničkách ze 46 obcí celkem 3 697 793 korun, což je o 134 tisíc víc než v roce 2023.

Peníze půjdou jako každoročně na přímou pomoc občanům regionu, kteří se dostali do nepříznivé situace.

„Také na rozvoj vozového parku terénních sociálních i zdravotních služeb Charity Uherské Hradiště a největší část by pak měla být určena na spolufinancování investičního projektu na Velehradě. Jedná se o proměnu objektu Salašská na Odlehčovací službu pro seniory a osoby se zdravotním postižením,“ uvedl Dalibor Jirásek. Tam však podle jeho slov bude záležet na tom, zda bude na ten projekt schválena dotace.