Letošní slavnosti jsou úspěšně za námi, máte představu, jaké novinky přinese jejich příští ročník?

Příští ročník slavností bude jubilejní – desátý. Myslím, že o nápady, čím návštěvníky překvapit, nebude nouze. Napřed ale vyhodnotíme letošní ročník a řekneme si, co se povedlo a kde byly rezervy. Z toho potom vyjdeme při sestavování programu slavností pro příští rok. Jedna z letošních novinek – CD s cimbálovými muzikami Uherskohradišťska – měla obrovský úspěch a říká si o pokračování, ale to bych předjímal.

Měly letošní slavnosti slabiny?

Přesto, že jsme rádi, že slavnosti rok od roku lákají stále více lidí, cítí, že jsme v tomto ohledu na hraně kapacity. Město není nafukovací a víc lidí se sem už jednoduše nevejde. Má-li se takto masová akce konat v historických kulisách města, a ne na volných prostranstvích, musíme návštěvnost letošního ročníku považovat za jakýsi pomyslný strop, co jsme ještě schopní ve městě zvládnout. Naším cílem je spokojený návštěvník i účinkující, lidé se musí na slavnostech cítit dobře. Kdyby se celá akce měla ještě rozrůst, vyžádalo by si to citelný zásah do chodu celého města s výrazným dopadem na dopravu, obslužnost, služby.

V čem byl letošní ročník podle vás odlišný od předešlého?

Hlavní odlišnost spočívala právě v dosud nevídané návštěvě. Proto se nám potvrdilo, že bylo dobře upustit v průvodu od koní a koňských povozů.