Zdá se ale, že řidiči na Slovácku si v tomto směru počkali. „Vím moc dobře, že letos nastoupilo teplé jarní počasí velmi brzy, ale bohužel díky pracovní vytíženosti jsem sama ještě nestihla gumy přezout a jezdím stále ještě na zimních pneumatikách," sdělila Zuzana Pilátová, vedoucí Lesního penzionu Bunč, která jinak vzhledem k poloze tohoto podniku potřebuje pneumatiky do chladného počasí po celou zimu i část jara. A není sama, kdo otálí. Oslovené pneuservisy hlásí, že do posledních dnů zákonné povinnosti užívat zimní pneumatiky čekala i přes vlídné počasí většina řidičů.

„Lidé vyloženě čekali až skončí povinnost zimních pneumatik. Začali k nám ve velké míře jezdit až zhruba 25. března. Na počátku března, ačkoliv bylo už pěkně, u nás nepřezouval prakticky nikdo. Nápor začal až nyní v prvních dubnových dnech. Každý den teď přezouváme asi deset aut denně," sdělil za provozovnu Petr Verbík – Pneuservis ve Starém Městě její majitel Petr Verbík.

Podobné zkušenosti mají v posledních dnech také ve společnosti Pneu plus ve Starém Městě. „Na začátku března se u nás nepřezouvalo vůbec, většina lidí čekala až opravdu skončí zákonná povinnost. Zájem začal stoupat až poslední březnový týden, drtivá většina lidí jezdí až teď na počátku dubna. V těchto dnech uděláme asi dvacet vozidel každý den," uvedl konkrétní čísla z Pneu plus jeho vedoucí Tomáš Ondrašík.

Nejdříve začali zákazníci jezdit asi do provozovny Autoservis Kalina v Huštěnovicích. „My přezouváme už asi měsíc, ale na začátku března to bylo v menší míře, zhruba každý druhý den nějaká zakázka. Výrazněji začali lidé jezdit až poslední týden, právě dnes přezouváme čtyři vozidla, na příští týden máme také už nějaké objednávky," popsal zájem klientů o služby v pátek 4. dubna majitel společnosti Jaroslav Kalina.

Ne každý ale na léto mění pneumatiky. Spousta lidí si podle pneuservisů zimní gumy i nadále na svých vozidlech ponechává. „Vidíme, že hodně řidičů má své zimní pneumatiky v horším stavu a zpět na letní ani nepřezouvají. Ponechávají si je na doježdění přes letní měsíce," sdělil své postřehy Petr Verbík.