Předseda klubu Luděk Bureš tvrdí, že všechno proběhlo podle platných stanov. S tím se však jeho opozice nehodlá smířit. Nespokojení jsou také mladí závodníci, kteří, ač už dosáhli 18 let, nemají hlasovací právo. Proto sesbírali potřebný počet podpisů a žádají po výboru svolání mimořádné valné hromady.

„Nelíbí se nám, jak klub v současné době funguje. Proto to chceme změnit, k čemuž potřebujeme mít volební právo,“ říká Dan Vašťák, jeden z mladých veslařů.

Luděk Bureš se svolání valné hromady nebrání, striktně však odmítá, že by někomu bylo bráněno v nabytí hlasovacího práva. „Kdyby si pořádně přečetli stanovy, tak by věděli, že musí podat písemnou žádost na výbor a valná hromada pak rozhodne, zda je přijme za řádné členy s hlasovacím právem, či nikoliv,“ vysvětluje předseda VK Morávia. „Nikdo nikomu nic neupírá, jde jen o to, že všechno musí proběhnout podle platných stanov,“ dodává.

Opozice chce dosáhnout toho, aby klub fungoval demokratičtěji, než je tomu teď. Aby měli všichni členové volební právo a měli tak možnost rozhodovat o budoucnosti klubu. „Jenže to se v první řadě musí změnit stanovy. Já jsem je nevymýšlel a upřímně řečeno se mi také nelíbí,“ tvrdí Luděk Bureš.

Dalším kamenem úrazu jsou spory mezi vedením a trenérem Milanem Šurým, který má mít problémy s vyplácením peněz na cestovné a ubytování veslařů při závodech. Mladí závodníci stojí pevně za trenérem, který je dovedl k neoddiskutovatelným úspěchům. „Nejhorší je, že ve finále by to nejvíc odnesly děti,“ říká Ota Plocek, rodič jednoho z nadějných veslařů, podle kterého si Šurý naposledy doslova musel vyvzdorovat účast jeho svěřenců na pražských Primátorkách. „Nechtěli mu na to dát peníze. Prý je to moc drahé a stejně tam nebudou pořádní soupeři,“ zlobí se Plocek. „Vždyť proč ti kluci až sedmkrát týdně trénují? Přece aby mohli závodit, ne?“ ptá se.

Ani v tomto bodu Luděk Bureš se svými oponenty nesouhlasí. „Pan Šurý nám nebyl schopen s dostatečným předstihem předat plán závodů, abychom mohli včas zajistit ubytování a další náležitosti. Situace je dnes taková, že jsme kvůli tomu už třináct tisíc v mínusu,“ brání se Bureš.

Související článek:

Veslaři si hrozí žalobou