Situace jedné ze dvou klientek azylového domu pro matky s dětmi ve Véskách, kterým hrozí, že skončí na ulici, se zlepšila

Jedna z nich v těchto dnech dosáhla alespoň dočasného zmírnění neutěšeného stavu. Ředitelka zařízení jí pobyt prodloužila.
„Měla jsem odejít v neděli 25. listopadu, paní ředitelka mi ale po mé žádosti smlouvu prodloužila o další dva měsíce. Jsem vděčná alespoň za tuto šanci. Ve Starém Městě se má uvolnit jeden obecní byt, takže tam snad se žádostí o jeho získání uspěju,“ doufá Eva Blahová, která v azylovém domě ve Véskách už rok bydlí i se svými dvěma dětmi.

Druhá žena, která má azylový dům opustit, zatím schůzku s ředitelkou odkládá. „Oslovila jsem místostarostu pana Blahu, který má sociální záležitosti ve své kompetenci. Odkázal mě na ředitelku azylového domu, ta je však nemocná. Doufám, že mi také vyhoví, protože zatím žádné náhradní bydlení nemám,“ poznamenala Blanka Janků, matka dvou dětí.

Vedoucí Odboru sociálních služeb Městského úřadu Uherské Hradiště Květoslava Zlatušková uvedla, že do podobné situace se vedení zařízení ve Véskách dostalo poprvé. „Azylový dům pro matky s dětmi je v provozu zhruba jeden rok a obě ženy jsou tedy historicky prvními klientkami, které ho opouští. Domnívám se, že jsme pro zlepšení jejich situace učinily maximum,“ sdělila Zlatušková.

Ředitelka azylového domu Jana Skuciusová komentář k situaci obou žen odmítla s odůvodněním, že poskytovat vyjádření má výhradně místostarosta Stanislav Blaha. Ten ale redaktora Slováckého deníku zpětně odkázal na ředitelku. „Tyto záležitosti nechávám plně na rozhodnutí vedoucí azylového domu,“ zněla odpověď místostarosty.

Vstřícný krok vedení azylového domu vítá také poslanec Parlamentu ČR a hradišťský zastupitel Antonín Seďa. „Pokud to kapacitní možnosti azylového domu umožňují, měly by klientky dostat šanci v podobě krátkodobého prodloužení nájemní smlouvy. Ženy však na vstřícnost vedení nemohou v budoucnu spoléhat a musí vyvinout úsilí k sehnání dalšího bydlení,“ myslí si Seďa.

Přečtěte si také:

Ženy z azylového domu ve Véskách bojují o bydlení

Azylový dům: dvě klientky skončí na ulici!

Azylový dům: ženě s malou dcerkou hrozí vyhazov