„Bydlím v Hradišti už bezmála třicet let a vím, kam bych v případě nutnosti zašla. Moji známí a příbuzní se ale několikrát s chybějícími WC ve městě potýkali a vím, že nejsou v tomto ohledu výjimkami. Zástupci města se nad touto situací měli už dávno vážně zamyslet,“ poznamenala Jiřina Pavelčíková z Uherského Hradiště.

To, že veřejné toalety ve městě opravdu chybí, přiznávají také radní. „V současné době jsme rádi, že máme veřejné toalety alespoň na obou nádražích. V případě vlakového nádraží došlo nedávno k rekonstrukci WC, čímž se nabídka v tomto ohledu mírně zlepšila,“ řekl místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

Další veřejné toalety nabízí, podle jeho slov, obchodní dům Duha. Z důvodu jejich zviditelnění chtějí zástupci města upozornit instalací nových informačních tabulí. „V současné době jsme také vytipovali několik objektů ve městě, kde bychom mohli tuto službu zřídit. Jako nejvhodnější se nám zdá dům v ústí Hradební ulice, kde bychom nové toalety chtěli v nejbližších měsících vybudovat,“ dodal Tichavský.

V odpovědích dotázaných Hradišťanů se rovněž v četné míře objevovala přání na rozšíření zelených ploch.

Výsadba nové zeleně je ale podle odborníků otázkou blízké budoucnosti. První stromy pracovníci hradišťských technických služeb sadí už v těchto dnech. „Jedná se o plochy ve Smetanových sadech, Štěpnicích, na třídě Maršála Malinovského, sídlišti Východ a několika dalších místech. Do těchto lokalit vysázíme nové stromy, keře a další zeleň,“ upřesnil pracovník hradišťského odboru životního prostředí Květoslav Fryšták.