„Jezdím na chatu do malé obce na Uherskohradišťsku. Domů se vracím zpravidla v neděli v poledne. Už několikrát se mi ale stalo, že jsem chtěl v době příjezdu do města využít veřejné WC na autobusovém nádraží, to je ale v neděli, v době od dvanácti do dvou, mimo provoz. Domnívám se, že pokud se jedná o veřejnou službu, měla by být k dispozici lidem i v poledne,“ netají své rozhořčení Stojaspal.

Ředitel ČSAD v Uherském Hradišti Radislav Kusák upozornil, že výtky cestujících chápe, nicméně situaci měnit nehodlá. „K přestávkám provozu toalet dochází z důvodů malé frekvence cestujících v poledních víkendových hodinách. Také je nutné dodat, že se nejedná o klasická veřejná WC, ale o zařízení, které vlastníme a pronajímáme. Na jejich provoz doplácíme poměrnou částkou,“ uvedl Kusák.

Uherskohradišťští radní slibují, že svízelné situace návštěvníků města vyřeší nová WC, jejichž zbudování mají v plánu. Problém tkví, podle místostarosty Květoslava Tichavského, spíše v informovanosti veřejnosti. „Toalety jsou k dispozici v obchodním domě Duha a na vlakovém nádraží. Necháme vyrobit informační cedule, které návštěvníky města upozorní na místa, kde lze v současné době tuto službu nalézt. Pokud vše půjde podle našich představ, další toalety v Hradební ulici by měly být k dispozici do dvou let,“ sdělil Tichavský.

Jeho argumenty ale vyvrací nespokojení turisté. „Na obchodním domě Duha sice WC jsou, s jejich provozem je to ale stejné jako na autobusovém nádraží. O víkendu jsou totiž mimo sobotních dopoledních hodin zavřené,“ podotkla Jiřina Prachmanová z Veselí nad Moravou, která do slovácké metropole jezdí pravidelně ke své dceři a vnoučatům.