„Původně jsme chtěli od dubna do září vytvořit minimálně sedm pracovních příležitostí, ale práce máme tolik, že už nyní máme pracovníků osm, v průběhu září přijmeme další dva a do konce roku rovněž další dva," konstatoval tajemník městského úřadu v Uherském Hradišti Josef Botek.

Činnost těchto posil, které jsou městu dodávány z úřadu práce, radnici velmi pomáhá.

„Je to výrazná posila například při úklidu města, což oceníme především v těchto teplých měsících, kdy se u nás pohybuje spousta turistů. Na čistotě města je jejich práce velmi znát," poznamenal Josef Botek.

Z hlediska města se také zlepšily podmínky pro nábor těchto zaměstnanců. Po nedávném zásahu státu úřad práce doposud přispíval na jednoho zaměstnance 12 tisíci korunami a zbývající doplatek zhruba ve výši tři tisíce korun muselo doplatit ze svého rozpočtu město.

„Od září se tento příspěvek úřadu práce po nějakém čase vrací opět na patnáct tisíc korun, takže můžeme touto formou zaměstnat více lidí," uzavřel Josef Botek. Veřejně prospěšné práce na hradišťském úřadě využívají od listopadu 2012 a doposud se zapojilo celkem 19 osob.