K avízovanému přerušení dodávky došlo ve čtvrtek 29. listopadu od 13 hodin a její ukončení je naplánováno na pátek 30. listopadu, nejpozději ve 22 hodin.

„Tato odstávka se týká zhruba 300 domácností, tedy třinácti bytových domů, včetně ZŠ a MŠ Větrná. Důvodem je napojení bytových domů na teplovodní potrubí a rozvody elektřiny,“ řekl Deníku jednatel společnosti CTZ Kamil Ondra.

Za poměrně nešťastné finální načasování akce údajně můžou komplikace při stanovování trasy umístění nové větve teplovodu a následné zdržení stavby.

Původní harmonogram prací počítal podle informací společnosti CTZ s napojením nového teplovodního potrubí koncem léta 2018.

Ilustrační foto
Oktávky u nás kradli Slováci. Jsou ve vazbě

„Bohužel, již v průběhu stavebního řízení došlo ke komplikacím a společnost ve snaze vyhovět vzneseným požadavkům byla nucena několikrát změnit trasu teplovodu. Byly to připomínky obyvatel na umístění trasy teplovodu, odboru životního prostředí na zachování stávajících vzrostlých stromů a splnění podmínek pro křížení sítí,“ uvedli představitelé CTZ v textu na svých webových stránkách.

Tím podle nich došlo ke zdržení vydání stavebního povolení a oddálení počátku realizace.

Nyní probíhá závěrečná část projektu, zahrnující i rekonstrukci části stávajícího páteřního řádu z plynové kotelny v délce zhruba 30 metrů, aby mohlo dojít k připojení nových odběrných míst.

Na odstávku byli podle CTZ odběratelé upozorněni hned po odsouhlasení termínu s dodavatelem a v návaznosti na postupující stavební práce.

„Přerušení dodávek, v délce přibližně půldruhého dne, v sobě zahrnuje i určitou rezervu pro případ výskytu nenadálé situace. Věříme v dřívější ukončení odstávky s tím, že bychom mohli postupně připojovat dodávky tepla a teplé vody už v pátek v dopoledních hodinách,“ poznamenal Kamil Ondra.

Za nepříjemnosti a omezení komfortu s ohledem na aktuální klimatické podmínky se společnost CTZ na svém webu svým odběratelům omlouvá.

Pavel Bohun
To musíte vidět, Afričané pěli naši hymnu jako z partesu