Útulná škola rodinného typu, do níž chodí čtyřicet devět žáků nejen z Pitína, ale i sousedního Hostětína, si dobře vede i na poli vzdělávání dospělých. Motorem většiny aktivit je ředitelka Jana Peřinová. Největšímu zájmu se u pitínských občanů těší výuka angličtiny: každý rok se přihlásí okolo pětatřiceti zájemců. Ti jsou rozděleni do tří skupin podle stupně znalostí.

Dalším z oborů, v němž nabízí pitínská škola občanům možnost vzdělávání je práce s počítačem. Škola poskytuje velmi dobré zázemí v podobě speciální učebny. Počítače pocházejí z projektu ministerstva školství nazvaného Počítače školám, výhodný byl i nákup vyřazené techniky z Úřadu práce v Třebíči. V loňském školním roce absolvovalo kurz osm zájemců. Ředitelka Peřinová věří, že v letošním roce bude akce stejně úspěšná:

„Zájemci o počítačový kurz jsou nejčastěji ve věku mezi třiceti až čtyřiceti lety. Lidé si uvědomují, že počítačová gramotnost je v dnešní době samozřejmostí a je nedílnou součástí řady profesí. Ostatně motivem k účasti na kurzu bývá i snaha rodičů držet krok s dětmi, pro které je počítačový svět samozřejmostí. Vždyť v naší škole jsou už prvňácči zvyklí pracovat s multimediální tabulí,“ pochlubila se ředitelka. Vedle práce s internetem se frekventanti kurzu učí zpracovávat výstupy z digitálních fotoaparátů, komunikaci přes e-mail, facebook, skype a další dovednosti. Podle pitínského starosty Martina Zálešáka, obec pořádání kurzů vítá a podporuje.

„Kromě toho, že je to služba občanům, jsme rádi, že je naše krásně opravená škola využívána v průběhu celého dne a je centrem dění v obci,“ dodal starosta Zálěšák.

Alena Kučerová