Účinkující Jiří Pavlica & Hradišťan, RB Boys & Radek Blahuš, zpěvačka Leona Machálková, staroměstský dětský folklorní soubor Dolinečka, scholička ze Starého Města a cimbálová muzika Dolinka, ale i návštěvníci opět zažili při Velkomoravském koncertu pod staroměstským kostelem sv. Ducha jedinečnou atmosféru vzájemné pospolitosti.

„První Velkomoravský koncert tady byl ještě na staveništi kostela, a to v roce 2011. Stačí se podívat na tu krásu kolem něj dnes. Mám radost, že koncert má smysl a je stále životaschopný,“ s radostí konstatoval Jiří Pavlica.

Před vlastním koncertem předal starosta Starého Města Kamil Psotka s místostarostou Martinem Zábranským Cenu města Petru Strakovi, dlouholetému předsedovi staroměstského volejbalového klubu.

Kromě toho obdržel jako první stříbrnou plastiku, vytvořenou akademickým sochařem Danielem Ignácem Trubačem z Polešovic, na jejímž rubu je erb města s hlaholicí, na líci motiv sokolníka.

„Ocenění si velmi vážím a beru jej jako uznání za téměř 40 let činnosti ve volejbalovém klubu, který dělá sportovními výsledky městu dobrou reklamu,“ svěřil se s nadšením Petr Straka.

V průběhu koncertu vydali všichni muzikanti i zpěváci ze sebe opravdu vše. Kupříkladu v podání Dorotky Ingrové z Modré, studentky Pražské konzervatoře, zazněla píseň Tráva od Anety Langerové, kterou věnovala lidem, jejichž domovy na jihu Moravy zpustošilo výjimečné tornádo.