Letošní ročník Odletu na prázdniny byl v mnoha ohledech výjimečný a přinesl spoustu novinek. Při vstupu do areálu aeroklubu si děti nenechaly ujít paintballovou střelnici týmu Veverky z ponorky. „Kromě toho, že si tu mohli kluci a holky zastřílet gumovými náboji na terč, měli možnost si také osahat zbraně, které náš tým používá," nechal se slyšet Jiří Vaňhara, pro něhož je paintball už čtyři roky velkým koníčkem. Děti i dospělé poučil, jak se střílí z amerického kulometu 246 nebo ze dvou upravených M 16, z nichž jedna slouží jako odstřelovačka.

Pestrý a zajímavý program a dobrou náladu přivezla především dětem Bára Majíčková z rádia Kiss-Publicum, které asistovala Gabča Pokorná z agentury bratrů Chabičovských. „Přesvědčily jsme se, že děti si i navzdory jiným lákadlům našly čas na tvoření a hrátky s námi," sdělily unisono Majíčková s Pokornou.

Zájemci z řad veřejnosti se mohli podívat na areál aeroklubu, letiště, ale také pěkně z výšky i na Kunovice a Uherské Hradiště. „Lidem jsme nabídli speciální patnáctiminutové vyhlídkové lety nad Kunovicemi a Uherským Hradiště za pouhých tři sta korun. Tedy se slevou," informoval Radim Ctibůrek ze Slováckého aeroklubu. Zájemce o vyhlídkový let vynášeli do výšky, kam se dostanou jenom ptáci, tři letouny Cessna 172.

„Vyhlídkový let jsem dostal od svých rodičů jako dárek za samé jedničky," pochlubil se čtrnáctiletý Marek Tichý z Uherského Hradiště. Jeho o tři roky mladší bratr Radim do letadla sednout nechtěl, ale zato si prohlédl patnáct letadel, stojících v areálu aeroklubu. „Já jsem si udělal papírové házedlo a absolvoval jsem jiné atrakce," svěřil se Radim Tichý.

Kromě letadel L-410 MA Turbolet OK-DZA, Cessna 172, Z-37 Čmelák, L-13/23/33 Blaník, L13-SE Vivat, Morava L-200, Beechcraft B60 Duke, VUT-100 Cobra a celé řady dalších se mohli děti i dospělí podívat i na vozový park a techniku Policie ČR, městské policie a kunovických hasičů.

„Prázdniny našich dětí spojujeme každý rok s cestováním. Vyrážíme autem za poznáváním krás naší vlasti. Protože nemáme peníze na to, abychom mohli cestovat k moři letecky, přišli jsme se s našimi třemi ratolestmi na letouny, alespoň podívat," popsala své pocity Marie Karlíková z Veselí nad Moravou.

Související článek

Děti odletěly na prázdniny. PODÍVEJTE SE