„Přišli na něj lidé, kteří na myslivecký bál, jenž na Velehradě otevírá plesovou sezonu, nevynechají žádný rok, ale i úplně noví návštěvníci,“ svěřil se hospodář mysliveckého sdružení Miroslav Mazůrek.

Podotkl, že ženy dostali při vstupu do sálu dřevěný štítek ve tvaru elipsy s obrázkem liščí hlavy, jejich pánský doprovod se zobrazením srnce.

Nachystaná byla i bohatá tombola s 250 cenami, v níž samozřejmě nechyběla ani zvěřina, převážně ulovená v honitbě mysliveckého sdružení Háj. Kupříkladu dva divočáci, dvacet bažantích kohoutů, bažant královský, pět párů bažantích slepic či pára kachen divokých.

Prostě, když myslivec dobře zamíří, zajíc, bažant nebo divočák je na talíři.

Na mysliveckém plese nechyběly ani zvěřinové speciality. Třeba daňčí steak s lesními hříbky a americkými bramborami, daňčí svíčková na smetaně, zvěřinový guláš s kynutým knedlíkem nebo pytlácké brambory plněné masovou směsí.

A návštěvníkům zvěřinové speciality očividně chutnaly, protože zpět do kuchyně odnášeli doslova vymetené talíře.

Tancechtiví se na plese dobře bavili, protože na parketu bylo stále živo. Zvala je na něj líbivými melodiemi v modernějším rytmu hudební skupina Madusong.

Řeč mezi plesajícími nimrody se občas stočila i k hospodaření ve sdružení, které hospodaří na 596 hektarech polní a lesní honitby.