Ten první pro ně před několika lety uspořádal pěvecký sbor Ladies BUDU (Buchlovický důchoďák), jehož rodný list se začal psát v roce 2003. Jeho duchovním otcem, uměleckým šéfem a sbormistrem se stal Antonín Gajdoš, zpěvák a hudební redaktor Československého rozhlasu v Bratislavě. Pod jeho vedením vydal sbor 16 hudebních nosičů, zpíval v Senátu ČR. Pěvecký ansámbl zpíval s Lucií Bílou, Monikou Absolonovou, Vašo Patejdlem, ale také s italským pěvcem Drupim. Do písniček Ladies BUDU se mohli zaposlouchat posluchači Českého rozhlasu, sbor viděli zpívat diváci České a Slovenské televize.

„Po odchodu z pracovní pozice a po zralé úvaze jsem se rozhodl ze sboru odejít. Ve svých 68 letech jsem dospěl k názoru, že po mém odchodu do důchodu by sbor neměl pokračování. Rozhodl jsem se se zpěvačkami rozloučit,“ nezastíral Antonín Gajdoš.

Zpěvačky z původního Ladies Budu z Domova pro seniory Buchlovice chtěly i nadále rozdávat písničkami radost v obcích Slovácka. „Proto se nás opět ujal jako umělecký vedoucí a dirigent Antonín Gajdoš, ale i Městys Buchlovice, který již dva roky reprezentujeme doma a v širokém okolí jako Rock babky. Vedoucí sboru je třiaosmdesátiletá Vlasta Jurčová, zpěvačka, tanečnice, ale hlavně bavička,“ prozradila divákům na Velehradě Lidmila Holásková, dlouholetá členka sboru Ladies BUDU a nynějšího sboru s názvem Rock babky, ale také hospodářka STP a SPCCH Velehrad.

„136 členům organizace STP a SPCCH Velehrad jsme zpívaly písně z posledně vydaných CD nosičů, a to Čau, lásko, Bláznivý horoskop či Zář Vánoc. Publikum se pěvecky přidalo ke zpěvačkám během známé písně Vymyslel jsem spoustu nápadů, od skupiny Olympic,“

Členové STP a SPCCH Velehrad odcházeli z vánočního vystoupení Rock babky plni dojmů z adventní a předvánoční atmosféry.