Jedním z nich je i matka jedné ze studentek Petra Ondrejková, která je členkou Společenství přátel Stojanova gymnázia. „Domníváme se, že by její odvolání nebylo šťastné. Paní Pěchová je vstřícná, i když velmi přísná učitelka. Na rozdíl od pana ředitele umí svým studentům naslouchat. Ti ji mají velmi rádi a bez výjimky oceňují její pedagogické schopnosti,“ uvedla Ondrejková.
Odvolání zástupkyně ředitele je prozatím jen ve fázi ústního návrhu. Důvody prý studentům ani rodičům ředitel Michal Hegr nesdělil. Svůj postoj ale novinářům nakonec vysvětlil. „Paní Pěchovou by měl nahradit konkrétní člověk, který reprezentuje vývoj školy v podobě, jež se blíží i mé představě,“ vysvětlil ředitel církevní školy. Ten zároveň dodal, že si práce Evy Pěchové velmi váží. „I nadále zůstává jedním z našich klíčových pedagogů,“ dodal Hegr.

Vyjádření zástupkyně Pěchové se Slováckého deníku nepodařilo sehnat. Sekretářka školy pouze upřesnila, že se pedagožka právě nachází u maturit.

Studenti si jako výraz podpory své oblíbené učitelky matematiky a dějepisu Evy Pěchové na oblečení připnuli lístečky s protestním prohlášením. „Uděláme všechno pro to, aby vedení školy pochopilo, jakou má pro nás cenu. Je to jedna z nejlepších pedagožek, jakou jsem kdy poznal,“ sdělil jeden z protestujících studentů, který z obavy z postihu ze strany školy požádal o zachování anonymity. „Na škole se proslýchá, že paní Pěchovou má nahradit jiný pedagog, který prý klade mnohem větší důraz na církevní zaměření školy,“ dodal student.

Mluvčí České školní inspekce Libor Vacek potvrdil, že se s podobnými žádostmi na pomoc při hrozbě odvolání pedagogů setkává. „Občas se na nás s takovým problémem lidé skutečně obrací. Já jim ale vždy musím vysvětlit, že školská inspekce nemůže podobné situace řešit ani do nich zasahovat. Změny v pedagogickém sboru jsou vždy v kompetenci zřizovatele,“ podotkl Vacek.
Zřizovatelem školy je Olomoucké arcibiskupství. To se však zatím případem nezabývalo. „O problému jsme informováni, zatím však nebyl prostor se jím zabývat, neboť pan arcibiskup byl pracovně mimo na zasedáních. V nejbližších dnech tak však jistě učiníme,“ vysvětlil mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka.