„Dohromady máme na pětatřicet větších zvířat a pak také nějakou drůbež jako jsou slepice, kachny a husy,“ zbilancovala Eva Horáková, která se o zvířecí obyvatele v tamní minizoo stará.

Z těch větších zachrochtají na zvědavce prasata, koně, oslové, klokani, ovce, ale také třeba lamy, či velbloudi.

Projekt ve Starém Městě funguje už déle než šest let.

„Prvotní myšlenka něco takového založit vycházela vlastně z toho, že jsem si uvědomil, jak málo jsou dnešní děti schopny rozeznávat obyčejná zvířata. Takže jsem minizoo založil víceméně z edukativních pohnutek,“ vysvětlil majitel zvířecí farmy na okraji Starého Města Michal Ryška.

Kromě místních zvířat obstaral majitel minizoo do svého zvířecího stáda také dva samečky velbloudů.

Zoo chce i nadále rozšiřovat

Devíti a sedmiletého Sindibáda a Bagdáda, kteří jsou zatím poslední posilou zvířecího týmu. Michal Ryška je zakoupil na sklonku minulého roku od cirkusáka Berouska.

Minizoo by však chtěl i nadále rozšiřovat, a to o pozemky, které vlastní město, nicméně se s radnicí ještě nedohodl na ceně.

Staroměstská minizoo se totiž těší velkému zájmu jak ze strany jednotlivců, tak ale i ze strany škol a školek.

„Chodí sem děti, které po domluvě povozím na konících nebo si se školkou upečeme v místním tábořišti špekáčky. Dokonce také zde žáci ze staroměstské zemědělky vykonávají praxi. Takže je to takové víceúčelové,“ uvedla Eva Horáková.

Rodiče s dětmi se můžou do minizoo podívat zcela zdarma či za dobrovolný příspěvek po telefonické domluvě na čísle 605 742 776.

Kateřina Večeřová