„Dohromady máme na pětatřicet větších zvířat a pak také nějakou drůbež jako jsou slepice, kachny a husy,“ zbilancovala Eva Horáková, která se o zvířecí obyvatele v tamní minizoo stará.

Z těch větších zachrochtají na zvědavce prasata, koně, oslové, klokani, ovce, ale také třeba lamy, či velbloudi.

Ilustrační foto.
Jarní prázdniny: tvorba koblížkových chňapek, ale i spousta filmů pro děti

Projekt ve Starém Městě funguje už déle než šest let.

„Prvotní myšlenka něco takového založit vycházela vlastně z toho, že jsem si uvědomil, jak málo jsou dnešní děti schopny rozeznávat obyčejná zvířata. Takže jsem minizoo založil víceméně z edukativních pohnutek,“ vysvětlil majitel zvířecí farmy na okraji Starého Města Michal Ryška.

Kromě místních zvířat obstaral majitel minizoo do svého zvířecího stáda také dva samečky velbloudů.

Zoo chce i nadále rozšiřovat

Devíti a sedmiletého Sindibáda a Bagdáda, kteří jsou zatím poslední posilou zvířecího týmu. Michal Ryška je zakoupil na sklonku minulého roku od cirkusáka Berouska.

Minizoo by však chtěl i nadále rozšiřovat, a to o pozemky, které vlastní město, nicméně se s radnicí ještě nedohodl na ceně.

Staroměstská minizoo se totiž těší velkému zájmu jak ze strany jednotlivců, tak ale i ze strany škol a školek.

„Chodí sem děti, které po domluvě povozím na konících nebo si se školkou upečeme v místním tábořišti špekáčky. Dokonce také zde žáci ze staroměstské zemědělky vykonávají praxi. Takže je to takové víceúčelové,“ uvedla Eva Horáková.

Rodiče s dětmi se můžou do minizoo podívat zcela zdarma či za dobrovolný příspěvek po telefonické domluvě na čísle 605 742 776.

Kateřina Večeřová

Ilustrační foto.
Jarní prázdniny: tvorba koblížkových chňapek, ale i spousta filmů pro děti