„Provoz nového amfiteátru, který byl dokončen v měsíci červenci, plánujeme spustit na jaře příštího roku. Amfiteátr bude při kulturních akcích využívat nejen Park Rochus, ale i příspěvkové a spolupracující organizace. Prostor pro rodiče s dětmi tam přirozeně nemůže chybět,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.
V případě nového hřiště, které má vzniknout u amfiteátru, se děti mohou těšit na spoustu herních prvků.
„Pro nejmenší z nich bude určen nízký domeček se skluzavkou a příslušenstvím, trojhoupačka s hnízdem a designová houpadla. Pro děti starší tří let přibude kolotoč, kůly na balancování, překážkový most či pružinové houpadlo,“ doplnil mluvčí radnice Jan Pášma.
Zejména v teplém období návštěvníci podle něj ocení, že mohou u hřiště využít také posezení, zastíněné markýzou.

„Herní prvky a mobiliář budou umístěny do plochy nad amfiteátrem. Prvky budou vyrobeny z akátového dřeva s minimálním podílem jiných materiálů. Dopadové plochy u herních prvků plánujeme z bezpečnostních zatravňovacích rohoží,“ upřesnil místostarosta města Čestmír Bouda.
U kaple sv. Rocha pak město nechá naistalovat dvě lavičky, aby si tam mohli lidé odpočinout.
Pořízení dětského hřiště a doplnění mobiliáře je, podobně jako výstavba celého amfiteátru, realizováno díky projektu přeshraničního dotačního programu ve spolupráci se slovenským partnerem, městem Púchov.
Dotace pokryje 90 procent nákladů
Dětské hřiště a mobiliář přijdou téměř na 1,3 milionu korun (s DPH), dotace by měla pokrýt 90 % těchto výdajů, zatímco výstavba amfiteátru si vyžádala náklady 11,4 milionu korun, přičemž dotace činí zhruba 6,3 milionu.
„První stavební práce na amfiteátru byly zahájeny v březnu letošního roku a zahrnovaly terénní úpravy s vytvořením svahu o jednotné sklonitosti pro hlediště a vodorovné plochy pro pódium,“ upozornil Jan Pášma.

Projekt si vyžádal také výstavbu nové komunikace, která navazuje na hlavní příjezdovou cestu do areálu, zřízení kabelové přípojky a vybudování osvětlení přístupu a prostoru amfiteátru.
„Do konce měsíce července pak vznikla samotná zpevněná plocha pro pódium, dvě schodiště, plošiny pro lavice k sezení a mobilní pódium. Vše doplnila parková úprava v okolí amfiteátru. Amfiteátr je zčásti přírodní - návštěvníci budou sedět na zatravněné ploše, v části hlediště pak bude k sezení využito mobilních dřevěných lavic, které budou uskladněny v blízkém objektu Parku Rochus. Předpokládaná kapacita amfiteátru je zhruba 400 míst.
Park Rochus bude podle jeho ředitele Jana Blahůška v rámci dalších dotačních projektů usilovat o podporu výstavby větrného mlýna a souboru historických stodol.
„Tyto stavby by mohly v budoucnu rozšířit expozici muzea v přírodě a zvýšit atraktivitu tohoto výletního místa, které společně s městem budujeme jako odpočinkovou zónu pro obyvatele i návštěvníky Uherského Hradiště,“ dodal Jan Blahůšek.