Děti i dospělí na něm mohli strávit plných šest hodin, aby načerpali vánoční inspiraci, ale také, aby se zaposlouchali do vánočně laděných pásem písniček a říkanek v podání dětí ze zlechovské mateřské i základní školy.

„K nasátí vánoční atmosféry posloužil v sále obecního úřadu velký vánoční strom od Agra Zlechov,“ neskrývala radost Naděžda Náplavová, pracovnice podatelny zlechovské radnice, která se každým rokem významně podílí na přípravě a průběhu Vánočního jarmarku.

Anketa o nejkrásnější Vánoční strom v roce 2023
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom ze Slovácka

Jeho zpestřením byl kupříkladu stánek pana Pataly z Bošáce, v němž bylo plno předmětů, nádobí a náčiní používané v domácnosti. Vystavené zboží bylo kvalitní a mělo by vydržet v podstatě navždy. S adventními věnci a aranžmá se na jarmarku prezentovala velehradská květinářka Alena Hanáčková. Velké pozornosti návštěvníků se těšily malované skleněné ozdoby, které vytvořila Marie Čiháková z Blatnice pod Svatým Antonínkem, Mistryně tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje.

„Amálka, Viktorka a Žofinka… To jsou jména trojčátek, která se potýkají s kombinovaným postižením. Velkou nadějí jsou pro ně intenzivní neurorehabilitační pobyty. Výtěžek z prodeje bude zaslán na konto zmíněných holčiček,“ nechala se slyšet Naděžda Náplavová.

Světelná show provázela rozsvícení vánočního stromu v Hradišti.
VIDEO: Světelná show nad Hradištěm! Podívejte se na rozsvícení vánočního stromu

„Moc všem návštěvníkům, kteří si zakoupili nějaký dárek ve výtvarných dílničkách děkují děti a vychovatelky školní družiny při ZŠ Zlechov,“ řekla Jitka Obalová, vychovatelka školní družiny. Se svými dekoracemi a dárkovými předměty se na jarmarku mimo jiné prezentovaly také zdravotně hendikepované dívky z Chráněného bydlení sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradě.

„Stejně jako každý rok, i letos vládla na jarmarku opravdu předvánoční atmosféra. Návštěvníci se na něm mohli nechat inspirovat pro nadcházející období Vánoc,“ pochvalovala si průběh vánočního jarmarku Naděžda Náplavová, jedna z jeho organizátorek.

Vánoční poutákZdroj: Redakce