Křehkou dlouhovlásku osvobodila až speciální vojenská jednotka, která oba zločince rychle zneškodnila a otřesenou dívku odvedla do bezpečí.

Zásahu přihlížely davy lidí, které se v tu dobu v nákupní galerii nacházely. Scéna jako z akčního filmu však byla naštěstí pouze součástí prezentační akce brněnské Univerzity obrany a Armády České republiky, která se v obchodním centru Zlaté jablko konala po celý týden.

Po laně z druhého patra

Vyvrcholila právě sobotním celodenním programem, ve kterém mohli návštěvníci vidět například slaňování z druhého patra galerie, zásah proti teroristům anebo ukázky práce vojenských záchranářů a skupiny Commandos a boje zblízka Musado. Svým uměním potěšil všechny přítomné Vojenský umělecký soubor Ondráš. Nechyběly ani soutěže pro děti anebo ukázka zbraní, které armáda používá. Zájemci se mohli také informovat o studiu na vojenských školách.

Chce být vojákem, ale…

Mezi přihlížejícími diváky vzbuzovaly jednotlivé složky programu velký zájem. Některé vtipné poznámky moderátora vyvolávaly úsměv, kousky a výkony studentů Univerzity obrany zase sledovali diváci se zatajeným dechem.

„Až budu velký, taky budu vojákem,“ nastínil své budoucí profesní plány předškolák Michal Pavelka, který se na akci přišel podívat se svými rodiči a mladí vojáci na něj udělali velký dojem. Pokud si však bude chtít stát za svým i v budoucnu, čeká ho zřejmě tuhý boj.

„To si jenom myslíš,“ usmála se totiž jeho maminka, která nad nápadem svého syna jenom obrátila oči v sloup.

„Mně se to všechno líbí, ale vojenský dril bych nesnesl,“ mínil pro změnu třiadvacetiletý Jan Pacholík.