Od té doby se do něj pustila těžká stavební technika, aby téměř za čtyřicet milionů mohli starosta Vlčnova Jiří Matušík společně s radním Zlínského kraje a bývalým starostou Vlčnova Janem Pijáčkem veřejnosti v pátek 29. června představit zbrusu nový areál.

„Objeli jsme se zastupiteli více než čtyřicet koupališť v našem kraji, abychom se vyvarovali tomu, co se na nich nepovedlo, a abychom se poučili z toho, co si na nich lidé pochvalovali. Doufám, že návštěvníkům bude co nejdéle sloužit,“ prohlásil před zaplněnou vstupní branou nového areálu bývalý starosta Vlčnova a radní Zlínského kraje Jan Pijáček.

Hasiči zasahují u požáru v bytovém domě ve Starém Městě
Hasiči evakuovali dům ve Starém Městě, jeden člověk skončil v nemocnici

Koupaliště začalo vyrůstat už před dvěma lety, kdy se pustila stavební technika do bourání starého objektu. Ne všechno však šlo podle plánu.

„Například v listopadu minulého roku jsme měli problémy se stroji, protože hodně pršelo a kola zapadaly do nánosů bláta. Naštěstí vše dopadlo dobře a začátek sezóny jsme stihli,“ pochvaloval si starosta Vlčnova Jiří Matušík.

Zhruba sto padesát návštěvníků si tak mohlo poprvé vyzkoušet nové atrakce například v podobě skluzavky, opalovat se na takzvaných slunečných terasách či navštívit s dětmi lanové hřiště.

I letos bude o Dnech lidí dobré vůle fungovat na Velehradě úschovna kol a stanové městečko.
Autem se na velehradské Dny lidí dobré vůle nedostanete
Výroba v podniku Hamé v Kunovicích. Robotická linka na paletování výrobků.
Práce u linky v HAMÉ není náročná, jen tempo musíte "chytit"