Kdy bude nová odbočka hotová a kolik bude stát, ale investoři neprozradili.

„Do konce dubna bude zeď dole. Nyní jednáme o tom, kdo bude co financovat. Město zaplatí inženýrskou práci, například územní rozhodnutí a demoliční výměry,“ informoval náměstek zlínské primátorky Miroslav Šenkýř.

Stavba je nezbytná podle hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše. „Konečně jsme se probourali do otevření Baťova areálu. Mám z toho velkou radost. Nová křižovatka je nutnou podmínkou, abychom mohli areál smysluplně využívat a chátrající objekty postupně opravovat,“ řekl.

Na nový vjezd do Svitu se těší i řidiči. „Když tudy povede cesta do areálu, bude to plus. Teď ještě musím objíždět celé město,“ posteskl si Josef Dubek ze Zlína.

Majitelé svitovských obchodů upozornili na problémy s parkováním. „Jistě, jsem ráda, že přijede více návštěvníků, ale vznikne zde ještě větší potíž s parkováním. Už teď je tady hrůza. Je to špatně vyřešené,“ uvedla majitelka obchodu Ponožky, punčochové zboží ve 22. budově Svitu Miroslava Lipenská.Motoristům slouží ve Svitu několikapatrové parkoviště vedle Baťova mrakodrapu. Pro řadu z nich je ale příliš vzdálené. Proto parkují na každé volné ploše u jednotlivých budov.

Martin Lavay

Související článek:

Svitovská zeď půjde k zemi