Lidé v ní mohli zhlédnout artefakty chřibských sklářů z dávné minulosti, pozůstatky skla vyloveného z potoka Kyjovka, a to v blízkosti někdejších skláren, ale také obdivovali dobové fotografie a dokumenty. Ty jim přiblížily, jak kdysi žili a pracovali skláři ve starohuťské sklárně, zrušené v roce 1876, ale také v rozlehlé skelné huti v katastru Koryčan. V ní v poslední čtvrtině 19. století pracovali obyvatelé Stupavy, od níž byla sklárna vzdálena pouhý kilometr.

Giro de Pivko - 47. ročník.
Recesistický peloton Giro de Pivko opět šlápl do pedálů. To musíte vidět

„K produkci kdysi proslulé koryčanské skelné huti patřily vedle tabulového a barevného skla, skleniček a láhví i krásné broušené kusy, jimiž se honosila kdejaká ,lepší´ rodina,“ zavzpomínal Bořek Žižlavský, spoluautor brožur Chřiby záhadné a mytické.

Výroba v koryčanských sklářských hutích skončila po záplavách v roce 1905. Její majitelé ji přesunuli do Kyjova, kde pod názvem Vetropack Moravia Glass vyrábí skleněné obaly pro nápoje a potravinářský průmysl dodnes.

Sklárna byla sice v koryčanském katastru, ale na Stupavě lidé říkají, že to byla jejich sklárna, protože v ní pracovali převážně lidé z obce. A právě jim a všem někdejším chřibským sklářům vzdávají Stupavští v expozici hold.