"Má v tom v podstatě prsty naše babička. Vždy, když jsme k ní přišli, krásně to tam vonělo, a my jsme chtěli mít také něco takového," vzpomíná Radek Přikryl.

Začínali s třiceti rostlinami, kdy testovali, která odrůda bude nejvhodnější pro podnebí Bílých Karpat a která se bude nejvhodnější pro jejich zpracování.

Dnes mají v záhonech čítajících až 1000 rostlin čtyři – jedna je vhodná na sirup, jiná na kytičky, jiná na sušení či jako příměs do jídel. Podle Ivany Přikrylové lze totiž použít v malém množství levanduli skoro do všeho.

"Nedávno jsme ji dávali do marinády na grilované maso, běžně peču bábovku s levandulí nebo perníčky," vyjmenovává pěstitelka.

Zároveň ale varuje, že se s ní musí zacházet opatrně, levandule totiž má silné omamné účinky. "Stačí fakt jen špetka, ale třeba marmeládě, které vyrábím, to dodá neopakovatelnou chuť," prozrazuje Ivana Přikrylová.

Podle jejích zkušeností je výborná marmeláda s moruší, meruňkami a právě špetkou levandule. Velkým zážitkem prý pro manžele bylo levandulové pivo, které ochutnali v Maďarsku. Tam a také na Slovensku byli před lety "sbírat rozumy", nakonec si ale udělali vše po svém a vzniklo takové malé moravské Provence.

V pěstování se zaměřili na levanduli lékařskou, ve zmiňované francouzské provincii se pěstuje levandin, ten je ale pro naše podnebí nevhodný, protože není mrazuvzdorný. Na podzim by se měly záhony ve Strání podstatně rozrůst.

"Čekáme jen na dokončení pozemkových úprav. Už na podzim bychom chtěli vysadit pět tisíc rostlin a na jaře 2019 poté další," prozrazuje plány Radek Přikryl. 

Citát: Koho duše stůně, vyléčí ho levandule vůně.