Vyznavači vinných moků mohli ve společensko-kulturním centru Staré Město ochutnat 533 vzorků vín, z toho 354 bílých, 153 červených a 26 rosé. Jejich degustaci provedlo 57 odborně zdatných porotců 8. května ve staroměstském jezuitském sklepě. Jury rozhodla o tom, který z vinařů si odnese za ten svůj vzorek vína, jímž se prezentoval na výstavě ve Starém Městě, poctu v podobě plastiky sv. Urbana patrona vinařů, diplomu a dárkového balíčku.

Sečéní pešuňků na břehu řeky Moravy se neobešlo bez zpěvu a dobré zábavy.
Trávu na pešuncích sekali bez hluku a benzinu. Kosami

Ocenění šampionům výstavy předali v sobotu spolu se členy výstavního výboru muž starosta Starého Města Josef Bazala se senátorem Ivo Valentou. Šampionem výstavy v bílých vínech byl vyhlášen Tramín červený, výběr z bobulí 2016 od Aloise Tománka z Boršic. Josef Bičan z Traplic si odnesl poctu za nejlepší vzorek v červených vínech. Tím byl Cabernet Moravia z pozdního sběru 2011. Ocenění za nejlepší kolekci pěti vín s průměrným hodnocení 19,2 bodu zamířilo do polešovického Vinařství Vaďura. Cenu starosty Starého Města předal Josef Bazala místnímu vinaři Jaroslavu Pelkovi.

Svěcení pramenů v lázeňském areálu v Luhačovicích v neděli 14. května 2017.
I nepitelná Ottovka dostala symbolický věneček

„Každého vinaře potěší, když se ta jeho celoroční práce zúročí a získá na výstavách vín nějaké to ocenění. Z úspěchu máme radost. Tu asi po letošní sklizni hroznů mít nebudeme, protože na vinicích se dvakrát negativně podepsaly jarní mrazíky a dnes ještě kroupy," řekl se smutkem v očích Jaroslav Vaďura. Pro úplnost dodal, že poprvé spálil mráz část keřů révy vinné v noci z 28. na 29. dubna, podruhé z úterý na středu v druhém květnovém týdnu.

Koncert Alexandrovců ve čtvrtek 11. května 2017 v Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.
Legendární Alexandrovci na turné: „kluků" je sto dvacet

„Jaké škody dnes napáchaly kroupy, které padaly krátce před tím, než jsem odjížděl na košt vína do Starého Města, to posoudíme v nadcházejících dnech," sdělil Jaroslav Vaďura. Netajil se tím, že z výstav vín na Slovácku si rodinné vinařství přivezlo pětkrát titul šampion v kolekci vín. „Vinař má vždycky radost, když dostane ocenění za kolekci vín, které je důkazem určité úrovně vinaře nebo vinařství," mínil přední polešovický vinař.

Ve vínem provoněných sálech společenského a kulturního centra hrála ke koštování vína a dobré pohodě cimbálová muzika Mladí Burčáci.