Mnoha návštěvníkům tamější vodní plochy za obchodní zónou totiž stále více vadí rostoucí počty volně pobíhajících psů, kteří se navíc často volně koupou mezi ostatními rekreanty. Obě skupiny se tak dostávají do stále častějších konfliktů.

„Před několika dny zpět mě uprostřed jezera dohnala volně plavající doga, na kterou její majitel z břehu zcela marně volal, ať se vrátí zpět. Doga se po mě ohnala a potopila mě pod hladinu. Naštěstí pak plavala pryč, takže nic víc se nestalo, ale hrůza domyslet, k čemu by došlo, kdyby ve svém útoku pokračovala. Ještě dnes mám od ní jizvu ve tváři," popsala nepříjemný zážitek pravidelná návštěvnice této lokality, která si nepřála zveřejnit své jméno, nicméně jejíž incident vidělo množství dalších lidí. A se stížnostmi není ani zdaleka sama.

„Měli jsme na osušce položené pětiměsíční dítě, ke kterému z ničeho nic doběhl zcela nezajištěný pes. Už k němu přikládal čumák, tak jsem jej musel co nejrazantnějším způsobem odehnat. To se však nelíbilo jeho majiteli, stojícímu nějakých dvacet metrů opodál. Psa si začal nevybíravým způsobem bránit a příliš nechybělo k tomu, aby fyzicky nenapadl i mě. Byl zcela arogantní a vůbec se ani nepozastavil nad tím, že pes mohl kojenci ublížit," popsal další z konfliktních případů Jiří Hrdina z Uherského Hradiště.

Počty psů, kteří se volně pohybují mezi slunícími a koupajícími se rekreanty, podle jeho slov stále stoupají. „Tento rybníček má tolik zákoutí, kde mohou majitelé nechat svého psa vykoupat, jenže všichni se s nimi cpou přímo na pláž k molu, kde je nejvíc lidí," shodují se oslovení rekreanti.

Problematika pohybu psů u zmíněné vodní plochy však není zcela jednoznačná. „Ta lokalita je momentálně označena pouze cedulí přírodní vodní nádrž s koupáním na vlastní nebezpečí. Žádné jiné omezení tam není, i když dříve tam byla i úprava ohledně pohybu psů," popsal aktuální stav u vyhledávaného místa ke koupání za Městskou policii ve Starém Městě Petr Hubáček. Nicméně ani to podle jeho vyjádření neznamená, že tamější břehy patří zcela psům.

„Pohyb psů není vyhláškou města v této lokalitě sice nijak upravován, nicméně podle platné legislativy musí majitel svého psa samozřejmě stále ovládat a mít jej pod kontrolou, v případě, že je nezvladatelný, jej pak mít i na vodítku. Každý občan je za svého psa zodpovědný, aby neohrozil život, zdraví a majetek dalších osob. V opačném případě za to samozřejmě majitel ponese zodpovědnost," uzavřel Petr Hubáček. (Kor)