„Máme radost z toho, že můžeme opět hrát a věříme, že to bude jako za starých časů. Uvidíme, jestli to vydrží. Musíme se těšit z každého okamžiku, kdy nám je dovoleno setkávat se s naším milovaným publikem. Protože ono je to pěkné být za těmi kamerami a on-line na internetu, takových koncertů jsme odehráli několik, ale my své obecenstvo potřebujeme vidět i slyšet,“ řekl Peter Lipa svému publiku před pátečním hradišťským koncertem.

Zdroj: Deník/Pavel Bohun

Spokojeností se netajil organizátor akce Jan Dudek.

„Není to tak dávno, co jsme s Peterem udělali tichou dohodu a on jezdí na náš festival účinkovat každé dva roky. Byl u jeho zrodu, a proto si své výsadní postavení mezi mnoha jinými hvězdami právem zaslouží. Za dva roky bude našemu festivalu 24 let, Peterovi osmdesát. Bude to nepochybně velká jízda,“ poznamenal Jan Dudek.

Předtím, než se ale na pódiu představil Peter Lipa Band, jazzově naladili publikum muzikanti seskupení pod křídly kapely s označením Point Of Few - české instrumentální kvarteto s originálním a svěžím zvukem, který organicky propojuje zvuky současné populární hudby s otevřenou a svobodnou povahou jazzu.