Akce nesoucí Den medu a medoviny, která vyzvedla práci včelařů, provoněla už podevatenácté opevněné slovanské hradisko z doby Velké Moravy. „Cílem akce bylo propagovat práci lidí se včelami, protože si vážíme jejich práce a víme, jak jsou včely pro náš život důležité. Snažíme se k tomu touto formou přitáhnout širší veřejnost i mládež,“ uvedl správce archeoskanzenu Lubomír Sláma.

Sladká slavnost aneb Den medu a medoviny přilákala do skanzenu mlsouny, kteří se chtěli v sobotu od 10 hodin, kdy ji odstartoval tradiční jarmark se včelími produkty a medovými dobrotami, až do večera dobře bavit.

V paláci velmože mohli návštěvníci olíznout a ochutnat třicet druhů medu, 28 přírodních a bylinných medovin, ale také 18 medovin ochucených, kupříkladu zázvorem, mátou peprnou, mandlemi či višněmi s lipovým medem.

Ilustrační foto
Příměstský tábor? Co znát a kde hledat radu

Jak už je tradicí, s předstihem před 18. ročníkem medovinového koštu se sešla degustátorská komise, v níž zasedli včelaři, vinař a výrobci medovin, aby zhodnotili chuť, barvu, vůni a vzhled kvašeného alkoholického nápoje vyrobeného z medu a vody, ale také různě ochuceném.

Zlatým hřebem sobotního medového dne bylo vyhlášení Krále medoviny. Jeho vítězem se už několikrát staly medoviny vinaře Antonína Přílučíka z Jalubí. Letos se stala šampionem v kategorii přírodních a bylinných medovin

Přílučíkova Medovina lesní, rok výroby 2020, v kategorii ochucených medovin přisoudili degustátoři titul šampiona jeho Medovině máta peprná 2020.

„Zda už staří Slované dělali medovinu, to nemohu potvrdit ani vyvrátit. Ale řekl bych, že si v tekutém stavu vychutnávali všechno, i ten med,“ utrousil s úsměvem při koštování jednoho z medovinových vzorků archeolog Moravského zemského muzea Luděk Galuška.

Svůj prostor dostali na sladkém jarmarku chovatelé včel a producenti medu, výrobci medovin, prodejci medových krémů, pěn do koupele a mýdel, ale i rukodělných výrobků či svíček z mezistěn pravého včelího vosku.

Pouť a komentované prohlídky na Rochusu.
Dobové kroje, usměvavé průvodkyně. Pouť na Rochusu zlákala davy lidí

Velkou pozornost na sebe strhl 13. ročník stloukání másla, který doprovázelo medovými tóny hudební duo Romantici. Máslového klání se zúčastnila čtyři družstva.

Při stloukání pěti litrů třiatřicetiprocentní smetany nebyla rozhodující síla stloukačů, ale správná technika této už málem zapomenuté činnosti. Prvenství si vystloukal Svaz skanzenových stloukačů másla před partou Cokolif a Miklíčkovými z Ostrožské Lhoty.

Po několika kilech nastloukaného másla, které si lidé mazali na čerstvý chleba, se v několika minutách jen zaprášilo. Po másle i sekundárním produktu podmáslí se lidé olizovali až za ušima.

„Máslo bylo lepší než to, které nakupujeme v hypermarketech,“ rozhlašovala Jiřina Polehňová ze Zlína.