Leč cesty osudu jsou různé. Ačkoliv jeho tatínek začal včelařit v mladistvých letech a jako kantor vedl řadu let včelařský kroužek, jeho syna Františka včelaření v mládí příliš nelákalo. Nebo měl z toho bolestivého koníčka tak trochu obavy?

„Toť složitá otázka. Možná i tak by se to dalo říci. To se asi musí člověk správně naštvat a získat takříkajíc odolnost proti včelímu bodnutí a potlačit ty bolesti, které snad každý včelař pociťuje. I když ty opuchliny po včelím bodnutí se u člověka časem zmenšují, bolest cítíte stejnou. Včelařina je prostě bolestivý koníček a já se mu začal věnovat teprve před deseti lety,“ vzpomíná dnes Matula. Svému tátovi chtěl dokázat, že bude včelaření dělat lépe než on.
„Začal jsem modernizací úlů. Otec měl staré úly budečáky, já ale začal vyrábět a používat úly nástavkové, s nimiž měl dobré zkušenosti staroměstský Václav Pavlica, tátův žák a člen jeho někdejšího včelařského kroužku. To on mně prodal prvních pět úlů a já si je musel sám dodělat. Pravda, nějaký ten budečák mám ještě po tátovi, který už není mezi živými, ale postupně je nahrazuji úly novými,“ svěřuje se inženýr Matula, jenž se včelařskému koníčku věnuje z lásky, byť současné tržní hospodářství nadšení včelařů v Česku příliš nesvědčí.

„Zájem o včelaření upadá kvůli nejistotě, kterou tato činnost přináší. A pak, ne každý rok je pro včelaře příznivý. Ten letošní nebyl vůbec dobrý. Květy lípy částečně zaschnuly, takže lipového medu jsem měl od pětadvaceti včelstev minimum. Navíc, po letošní zimě byly včelky dost zdecimované varroázou, kvůli níž jsem přišel o osm včelstev,“ posteskl si Matula.

Med od českých včelařů lidem doporučuje. Sklenička medu, přírodního produktu včely medonosné, je podle něj půl lékárny doma.

„Pokud se týká medoviny, tak ji vyrábím jen pro svou potřebu, spíše jako koníčka. Hořkou medovinou jsem se prezentoval na Dnech medu a medoviny, chmelovou, u níž je dárcem chuti ona hořká přísada do piva, už na košt nezbyla. Vypili jsme ji jako první. Nyní chci zkusit vyprodukovat medovinu přírodní, která by nebyla výrazně aromatizovaná bylinami,“ naznačuje svoje nejbližší výrobní plány Matula.

Související článek a fotogalerie:

Archeoskanzen voněl medem