Tam bude totiž jako vánoční strom dělat radost obyvatelům Uherského Hradiště a jeho návštěvníkům po celý letošní advent a vánoční čas.

„Majitelé jej městu nabídli jako vánoční strom již dříve. Povolení k jeho pokácení bylo vystaveno už v roce 2018. Strom čekal na svou chvíli až do letošního roku. Pokácen a převezen na náměstí byl v sobotu. K jeho nazdobení přistoupí město v následujících dnech tak, aby se o prvním adventním víkendu mohl rozzářit,“ řekla Deníku vedoucí útvaru kanceláře starosty Uherského Hradiště Dagmar Vacková.

Původně se podle jejích slov měla na náměstí objevit jedle z ulice Za Alejí, která byla určená k pokácení kvůli rekonstrukci kanalizace.

„Strom chtělo město využít na Vánoce, avšak i přes veškeré úsilí byl transport mohutné jedle vyhodnocen jako natolik rizikový, že než aby bylo ohroženo zdraví a majetek při jeho převozu, přistoupilo město na volbu náhradního stromu z Vések. Věříme, že letošní vánoční strom přispěje k hezké a pohodové atmosféře předvánočního času a udělá lidem radost,“ doplnila Dagmar Vacková.