„Světelná výzdoba se samozřejmě týká vánočního stromu i dalších stromů na jiných místech ve městě. Z živých vzrostlých jehličnanů jsou každoročně nazdobeny například ty na Mariánském a Palackého náměstí nebo na náměstí Míru,“ sdělil Jan Pášma.

V letošním roce se podle jeho slov rozšíří vánoční výzdoba o světelné nazdobení dalších dvou vzrostlých lip na Masarykově náměstí. „Po roční odluce se vrací do Prostřední ulice na balkon budovy Staré radnice i velký nasvětlený trs jmelí,“ dodal radniční mluvčí.

Ilustrační foto.
Nenechávejte objednávky na poslední chvíli, vzkazují prodejci palivového dřeva

Město Uherské Hradiště má novou vánoční výzdobu 6 let. Když se v roce 2015 před Vánoci rozsvítila, všichni si všimli, že je jiná než v minulých letech. „Chtěli jsme, aby byla slavnostnější, výraznější, hezčí a na více místech. Prvky původní výzdoby jsme pak přesunuli do center místních částí, kde do té doby nic nebývalo,“ poznamenal starosta města Stanislav Blaha.

Na území Uherského Hradiště a jeho městských částí využívá město živých vánočních stromů, s jedinou výjimkou - Masarykova náměstí. Za tímto účelem město každoročně vybírá vánoční strom z těch, které jsou tak jako tak určeny k pokácení.

„Letos by se symbolem Vánoc, který bude stát na hlavním náměstí, měl stát jehličnan ze Štěpnic. Adeptem na hlavní vánoční symbol ve městě je douglaska tisolistá, která roste blízko jednoho z obytných domů na sídlišti,“ uvedl Jan Pášma.

Centrální tepelný zdroj Uherské Hradiště - teplárna v Mařaticích před modernizací
Radní vybrali palivo pro teplárnu v Mařaticích. Rozhodnou zastupitelé

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby plánuje město Uherské Hradiště bez tzv. videomappingu na pátek 26. listopadu, kdy bude zahájen prodej občerstvení v dřevěných stáncích, takzvaný „malý jarmark“, který potrvá až do 6. ledna.

Tradiční vánoční jarmark (velký) plánuje radnice v rozmezí 11.-22. prosince. Jarmark, na kterém se představují zejména prodejci tradičních rukodělných výrobků, bude doprovázet kulturní program, který bude ve všední dny zejména odpoledne a večer. V dopoledních hodinách bude znít reprodukovaná hudba, především koledy.

„Opět počítáme také s Ježíškovou nebeskou kanceláří, ve které mohou návštěvníci, malí i velcí, psát svá přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír. Na náměstí bude umístěna již od zahájení adventu, tedy od 26. listopadu,“ slíbil Stanislav Blaha.

Slovácké divadlo místo plánované premiéry Limonádového Joea zařadí Perfect Days.
Limonádový Joe padl s covidem, budou Perfect Days

V programu se podle jeho slov kalkuluje s Ježíškovou dílnou a mnoha dalšími akcemi ve Slováckém muzeu, v Městských kinech, ve Slováckém divadle, ve Skanzenu a parku Rochus a na řadě dalších míst. „Bohužel dopředu slíbit, že se všechny akce uskuteční v plném rozsahu, to určitě nedokážeme,“ doplnil starosta.

Také letos bude v Uherském Hradišti možné bruslit na umělém kluzišti, které bude umístěno ve sportovním areálu na sídlišti Východ. Kluziště bude v provozu od 26. listopadu. Bruslit bude možné denně (s výjimkou 24.-25. prosince a 1. ledna) od 10 do 18 hodin.