„Pochopitelně z máme radost, protože to starší auto bylo opravdu na hradě životnosti s celou paletou závad, takže jsme rádi, že se k zásahům i ke cvičení budeme dopravovat novým vozem,“ řekl velitel SDH Roman Holba.

Za transit radnice zaplatila více než 1,2 milionu korun. Má barevné provedení podle vyhlášky o technických podmínkách požární techniky, je vybavený výstražným světelným zařízením schváleného typu, včetně výstražného zvukového zařízení s funkcí megafonu a také tažným zařízením,“ informoval mluvčí radnice Jan Pášma. Automobil má devět míst k sezení a prostor pro uložení materiálu.

Vánoční benefice v Brodě podpořila rodiny postižených chlapců Aleše Šopíka a Jirku Hodulíka
Vánoční benefice v Brodě podpořila rodiny postižených chlapců Aleše a Jirky

„Mám radost, že můžeme jednotce z Uherského Hradiště předat nový vůz v roce, kdy slaví výročí 150 let od založení hasičského sboru městě. Staré auto bylo takřka na hranici životnosti, mělo najeto skoro 200 tisíc kilometrů a v posledních letech se stále zvyšovaly náklady na jeho opravy a údržbu. Nový automobil zvýší schopnost jednotky rychle a efektivně reagovat na různé typy událostí," uvedl starosta města Stanislav Blaha.

Naposledy dostali nový dopravní automobil od radnice dobrovolní hasiči z Vések, a to před rokem. Také v tomto případě šlo o nahrazení staršího dopravního automobilu novým.

Město Uherské Hradiště na základě požárního zákona aktuálně zřizuje 5 jednotek sboru dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Ty zasahují na území města zejména při mimořádných událostech, například při odstraňování následků živelních pohrom, a dále také při požárech budov nebo polního porostu.