Půjde o pompézní akci, na které své zboží nabídne 140 výrobců. Vánoční jarmarky ale nejsou výsadou jen velkých měst. Podobné akce, i když v nepoměrně menším rozsahu, připravují snad v každé obci Slovácka.

Vánoční jarmark v Březolupech

Netradiční novinkou letošního jarmarku 10. prosince ve sportovní hale v Březolupech bude výstava ovoce a zeleniny. „Tuto myšlenku jsem pořadatelům v minulosti navrhoval už několikrát, příliš velký zájem ale o ni nebyl. Až letos se místní pěstitelé domluvili a na vánoční jarmark přinesou své nejlepší výpěstky,“ podotkl starosta Březolup Petr Kukla, který dodal, že další novinkou bude ukázka umu tamních řemeslníků. „Lidé uvidí ručně vyrobené proutěné košíky, paličkované zboží nebo mohou ochutnat med od našich včelařů,“ dodal Kukla.

Vánoční jarmark v Uherském Ostrohu

S novinkou letos příjdou i v Uherském Ostrohu. Vánoční jarmark se tam uskuteční v sobotu 17. prosince. Návštěvníky akce na tamním náměstí potěší unikátní živý betlém. Osvěžit tradiční program vánočního „zvonkování“ chtějí i v Ořechově. „Děti z naší školy si připravují divadelní představení klasické ruské pohádky Mrazík. Ještě předtím ale na vánoční strom uprostřed náměstí pověsí ručně vyrobené zvonečky a navštíví stánky našich řemeslníků a jednotlivých obecních složek,“ nastínila starostka Ořechova Jarmila Jilgová.

Vánoční trhy v Hradišti: náměstí plné pohody a dobrot

Uherské Hradiště - Vánoční atmosféra na nás již brzy dýchne i v ulicích Uherského Hradiště. Každým rokem se od stříbrné neděle až téměř do Štědrého dne otevírá pro návštěvníky metropole Slovácka vánoční jarmark. Již tradičně se pochlubí nepřeberným množstvím lidových výrobků či zajímavými gastronomickými specialitami, mj. zabijačkou, horkou medovinou, punčem a svařeným vínem. Letos se na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti od 11. do 22. prosince představí na 140 výrobců, v programech vystoupí místní školy, domovy dětí, ale i senioři. K novinkám letošního ročníku budou patřit ukázky ruční výroby vánočních ozdob či práce tří kovářů. Pokud počasí dovolí, uvidí návštěvníci rovněž tkaní na tkalcovském stavu. Pestrý program jarmarku bude provázet už první den akce. V neděli 11. prosince vystoupí kapely Flash Band z Lednice a Žlutá ponorka Acoustic rock z Uherského Hradiště. Na sobotu 17. prosince je připraven komponovaný program s koledováním dětského folklorního souboru Kyjovánek z Kyjova, Dolinečka ze Starého Města a koledníci ze Slovenska, soubor Nezábudky. Odpoledne se představí žesťový soubor Brass Instruments z Brna, koledování ukončí Trubači z Hluku. V neděli 18. prosince lidé zhlédnou koledování Svatého Pluku z Uherského Hradiště a brněnské skupiny Kamelot. Po dobu jarmarku bude na náměstí k vidění velký betlém ze slámy a ohrada s živými zvířaty, ovcemi a jehňaty.

Dvanáctidenní kulturní program v Uherském Hradišti

Neděle 11. 12.

10 - 13 hodin: Flash Band,

Žlutá ponorka

Pondělí 12. 12.

10 - 11 hodin: Koledování s výběrem vánočních koled

15 - 16 hodin: Horňácká CM J. Minkse

Úterý 13. 12.

10 - 12 hodin: Vánoční koledování s Rádiem Čas

15 - 16 hodin: CM Slovácké variace Brno

Středa 14. 12.

9 - 14 hodin: Představení škol UH

15 - 16 hodin: CM Lintava Kunovice

Čtvrtek 15. 12.

10 - 12 hodin: Vánoční koledování s Rádiem Čas

15 - 16 hodin: FS Babica Hluk

Pátek 16. 12.

10 - 11 hodin: Vánoční koledování s Rádiem Čas

15. 30 - 17 hodin: Mužský sbor Olds Stars Hradišťan

- ženský sbor z Kunovic

- folková kapela Děvčice Podolí

Sobota 17. 12.

10 - 12 hodin: FS Kyjovánek Kyjov

FS Dolinečka Staré Město

FS Nezábudky Drietoma

14 - 16 hodin: Žesťový soubor Brass Instruments Brno

Trubači Hluk

Neděle 18. 12.

10 - 12 hodin: Svatý Pluk,

skupina Kamelot Brno

14 - 16 hodin: skupina Lofoši Kunovice

Pondělí 19. 12.

10 - 12 hodin: Koledování s výběrem vánočních koled

16.30 - 17 hodin: Nivnička Nivnice

Úterý 20. 12.

10 - 12 hodin: Vánoční koledování s Rádiem Čas

15 - 16 hodin: DFS Trnéčka

Středa 21. 12.

10 - 12 hodin: Vánoční koledování s Rádiem Čas

15 - 16 hodin: CM Friška

Čtvrtek 22. 12. 2011

10 - 12 hodin: Koledování s výběrem vánočních koled