Ta letos byla právě včera 21. prosince, kdy se kromě běžně provozovaných supermarketů otevřely i obchody, které mívají po zbytek roku v neděli zavřeno.
Mezi takové patří i butik Aleny Šiškové. „O Zlaté neděli mám pravidelně otevřeno každý rok. V posledních letech však začíná zákazníků ubývat. Podle mě to zavinila obří nákupní centra, která stojí mimo město a z jeho středu lidi odlákala,“ povzdechla si Šišková. I přesto prý má ale zatím zákazníků dostatek.
To, že ani dnes nezůstávají lidé o Zlaté neděli doma, potvrzuje čtyřiatřicetiletý Vít Mareček. „Za mých dětských let to byla naprostá vzácnost jít o víkendu nakupovat. Nikdy jsme si to proto nenechali ujít,“ uvedl Mareček.

Dodal, že teď už je to sice úplně běžné, ale i tak vyráží o poslední neděli před Štědrým dnem shánět dárky.

Tento zvyk si ale nezachovali všichni. K nim patří například pětačtyřicetiletá Lena Mrázková. „Dřív jsme vždycky na nákupy vyráželi právě proto, že to bylo neobvyklé. Teď jsem ráda, když všechno potřebné stihnu koupit ještě před tímto dnem,“ sdělila Mrázková.

Podotkla, že kromě nemožnosti někde ve městě zaparkovat, se všude valí davy lidí. „A to podle mě nemá s klidnými vánočními svátky co dělat,“ doplnila.
Zoufalou situaci na přeplněných parkovištích řeší lidé různě. Na jednom z nich včera dokonce řidič, který nenašel u jednoho nákupního centra ve Zlíně volné místo, nechal k veliké nevůli obsluhy supermarketu i zákazníků svůj vůz stát před úschovnou nákupních vozíků tak, že je nebylo možné dostat ven.