K instalaci kamery se rozhodlo město poté, co v říjnu minulého roku slavnostně otevřený areál za dva a půl milionu korun musel čelit opakovaným nájezdům vandalů. Oblíbená destinace maminek a jejich potomků se tak dostane pod neustálý dohled policie.

„Rozhodnutí umístit kameru nad centrální hřiště rozhodně vítám. Sama jej navštěvuji s dětmi poměrně často a musím říct, že jsme několikrát našli ohořelé plasty svědčící o návštěvě nezvaných hostů. Nedávno se dokonce musela babička vrátit s dětmi o něco dřív, protože se uprostřed dne začali u hřiště shlukovat zvláštní a podezřelé živly,“ popsala své zkušenosti Eva Hamrlíková.

Osm let starý kamerový systém navíc kvůli lepšímu dozoru město převedlo na červnovém zastupitelstvu pod správu Policie ČR. I od tohoto kroku si slibuje lepší dohled nad veřejně dostupnými místy. „Když jsme například něco zaznamenali v pátek v osm hodin večer, nebyl na úřadě přítomen žádný pracovník, který by s policií přes víkend spolupracoval. Správa monitorovacích zařízení se tak stane mnohem efektivnější,“ vysvětlil starosta Bojkovic Petr Viceník.

Šestá chystaná kamera už čeká pouze na stavební povolení. S jejím zprovozněním se tak počítá ještě během letních prázdnin. „V zimě se snažili někteří nenechavci zapálit dopadovou gumovou plochu, byl tam jednou povalený kolotoč a podobné maličkosti. Přestože se naštěstí nejednalo o nic závažného, chceme do budoucna větším škodám předejít,“ řekl Petr Viceník. Policii však starosta vzhledem k nízkým částkám na opravy nekontaktoval. Vyřešení problému si slibuje právě od pořízení nové kamery. Bohaté zkušenosti s monitorovacím systémem má Hradiště, které vlastní sedmatřicet kamer. „Primárně ani jedna z nich nesleduje dětské hřiště, nicméně svojí flexibilitou jsme schopní snímat i tato prostranství. Obecně lze navíc tvrdit, že míra vandalství je na sledovaných místech nižší než jinde ve městě,“ dodal mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.