„Déšť, který nás ve středu zasáhl, byl opravdu silný, ale v noci přešel ve sníh, takže čtyři centimetry ho přibyly. Vleky na Soláni V Sedle i v Karolince pojedou,“ slíbil provozovatel obou areálů Marek Cimala.

Lyžovat se bude i ve středisku Kohútka. „V provozu je většina vleků. Na velké sjezdovce jede zatím kratší vlek na levé straně,“ potvrdil Josef Kocůrek z horského hotelu Kohútka. „U nás se lyžovat taky dá. Vleky ale spustíme až podle toho, zda bude zájem lyžařů,“ uvedl Dan Václavek ze sousedního Portáše.

Bez větší újmy zůstala sněhová pokrývka i na Pustevnách. „Ty dva dny oblevy jsme díky zásobám technického sněhu přežili. Vleky o víkendu pojedou,“ ubezpečil z Pusteven Jan Mikeska.

Zkrátka by o víkendu neměli přijít ani běžkaři. „Ve čtvrtek se u nás přes den držela teplota jeden stupeň nad nulou,“ uvedl ze stanice Horské služby na Kohútce Karel Palička.

Javornická hřebenovka podle něho zůstává pro běžkaře přesto sjízdná, i když kvalita sněhu se poněkud zhoršila. „Doporučuji proto raději starší běžky. Hlavně v lese se v důsledku oteplení mohou objevit úseky, kde hrozí poškození lyží,“ poznamenal horský záchranář.

Podobná situace panuje i na běžecké magistrále na hřebenu Vsetínských vrchů. „Je třeba počítat, že podmínky už na rozdíl od minulého víkendu nebudou tak ideální,“ upozornil Igor Levč.

Dodal, že svah u chaty Cáb naopak nabízí solidní pokrývku a vleky jsou na víkendové návštěvníky připraveny.