Na Pustevnách ivíkendu pojedou, kromě jednoho, všechny vleky. Mrazivé počasí vlekařům stále umožňuje vyrábět technický sníh: včerejší chumelenice navíc přinesla isníh přírodní. „Denně upravujeme také běžeckéstopy.

Běžkaři využívají okruh za hotelem Tanečnica, vdobrém stavu jsou itrasy na Martiňák, kchatě Mír a hřebenovka na Radhošť,“ informoval zPusteven Jan Mikeska.

Lyžuje se také na Soláni. Vareálu VSedle jedou oba hlavní vleky idětský provazový. Další vlek je vprovozu uchaty Soláňka, kde se provozovatelům podařilo vytvořit dostatečnou vrstvu technickéhosněhu.

„Dnes a zítra bychom chtěli vyzkoušet také dvoukotvu. Ta letos jela bohužel jen jeden den,“ uvedl Jiří Borák zchaty Soláňka. Upozornil, že pokud vleky opravdu spustí, bude se snejvětší pravděpodobností jednat pouze oomezený provoz.

Hřebenová magistrála táhnoucí se po hřebenu Vsetínských vrchů pro běžkaře příliš použitelná není. „Sjízdné jsou jen krátké úseky mimo les. Bohužel tato zima se jeví jako ještě horší než minulá, ale nám nezbývá než přírodu respektovat,“ řekl smířlivě Igor Levč zchaty VsackýCáb.

Vsetínské vrchy se přitom včera několikrát ztrácely vbílé chumelenici a také teploty byly opravdu zimní. „Ještě vdeset dopoledne jsme naměřili necelých šest pod nulou,“ doplnilLevč.

Na své si přijdou milovníci zimních sportů, kteří si oblíbili Javorníky. „Na sjezdovkách je souvislá vrstva sněhu, jedou oba vleky,“ informovala Jitka Skovajsová zchaty Bačkárka na Kasárnách.

Čtyři další vleky jezdí vlyžařském areálu Kohútka. „Javornická hřebenovka je bez problémů sjízdná od Kasáren po Malý Javorník. Tam doporučuji sundat běžky a kopec sejít pěkně po svých. Se zvýšenou opatrností se pak dá na lyžích dojet až na Portáš,“ doporučil Karel Palička ze stanice horské služby na Kohútce.

Vleky jezdí ive Velkých Karlovicích a vKarolince.