Po zdravotnících ve špitálech přišli v dopoledních hodinách jako první na řadu senioři v Domově pro seniory v Buchlovicích, kam vyrazil mobilní tým lékařů z Uherskohradišťské nemocnice, odpoledne se pak očkování uskutečnilo v Alzheimercentru Zlín, kde klienty očkoval mobilní tým složený z praktických lékařů.

„Začali jsme s očkováním v devět hodin ráno a budeme zřejmě očkovat až do večerních hodin,“ potvrdila během středy ředitelka sociálních služeb Uherského Hradiště Marie Fremlová. Ta dále uvedla, že se v Buchlovicích nechá naočkovat zhruba 150 uživatelů, což tvoří 85 procent všech obyvatel domova. K nim se přidá kolem 50 zaměstnanců (to odpovídá zhruba 50 % personálu – pozn. red.).

Zájem však stále roste a je možné, že o vakcínu v budoucnu požádají i další lidé – ať už z řad klientů či zaměstnanců.
Nabídka očkování v seniorských domovech spadajících pod Sociální služby Uherské Hradiště přišla od kraje toto pondělí.

Po Buchlovicích se v následujících dnech (od čtvrtka do soboty – pozn. red.) mohou nechat naočkovat také klienti a pracovníci domovů pro seniory v Uherském Ostrohu, Uherském Hradišti a Nezdenicích. Právě domov pro seniory v Nezdenicích byl v březnu prvním z těchto zařízení ve Zlínském kraji, ve kterém se objevily případy nákazy onemocněním covid-19.