„Očkují se nadále zdravotníci, zaměstnanci a klienti pobytových sociálních služeb a senioři nad 80 let. Z dodaných vakcín už musíme rezervovat vakcíny na druhou dávku očkování. Do konce března bude očkování pozvolné, podle počtu přislíbených vakcín není možné počítat s nějakým masivnějším očkováním,“ míní hejtman.

Zájem zapojit se do očkování projevilo už 210 praktických lékařů. Kraj chystá síť očkovacích míst tak, aby bylo možné za jeden den naočkovat až 5 000 lidí.

„Rád bych uklidnil skupinu seniorů ve věku 80 a více let, ty budeme očkovat během ledna a února. Přednostně musíme naočkovat ty v sociálních službách, kde žije více seniorů pohromadě a případná nákaza se rychle šíří,“ doplnil hejtman.

V nemocnicích ve Zlínském kraji došlo podle vedení kraje k mírnému poklesu covid pozitivních pacientů, ale na místě je stále obezřetnost.

„Tlak na lůžka intenzivní péče stále trvá. Nemocnice totiž pečují i o akutní necovidové pacienty, jejichž stav vyžaduje intenzivní péči. I nadále v provozu čtyř nemocnic Zlínského kraje chybějí zdravotníci, kteří se léčí s koronavirem a s jinými diagnózami. Aktuálně chybí asi 420 zdravotníků,“ vyčíslila aktuální stav náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová.