„Výjimka platí pouze pro návštěvy nezletilých pacientů, žen v šestinedělí, doprovod otců či jiných osob u porodu. Vztahuje se také na návštěvy pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu,“ sdělila Jitka Bílková z vedení nemocnice.

"Navštěvníkům doporučujeme, aby s ohledem na zdraví svých blízkých používali respirátory. V případě, že vykazují příznaky respiračního onemocnění, měli by zvážit návštěvu," uvedla mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

Zvýšený počet respiračních onemocnění eviduje Uherskohradišťská nemocnice i u nejmenších pacientů, na dětském oddělení mají zdravotníci v posledních týdnech napilno. Během víkendu ošetřili na dětské pohotovosti přibližně 100 pacientů, většina zdravotních potíží byla spojena právě s respiračním onemocněním.

Opravené hradby a Matyášova brána v Uherském Hradišti v roce 2024
Matyášova brána v Hradišti je Památkou roku. Její oprava ale vyvolává diskuze

„Nárůst počtu pacientů s touto diagnózou pociťujeme jak na pohotovosti, tak na lůžkovém oddělení. Větší průchodnost zaznamenáváme i v souvislosti se zrušením dětské pohotovosti v Uherském Brodě, prozatím však nemáme se zajištěním péče o pacienty problém,“ okomentovala situaci primářka dětského oddělení Irena Baroňová.

Akutní respirační infekce má obvykle velmi náhlý nástup a je spojena s kašlem, pálením v krku, horečkou, dušností a rýmou. V těchto případech je důležité snížit fyzickou námahu, dodržovat pitný režim a léčit se.