Ty se nachází jen několik desítek metrů od starého úřadu. Nový komplex za více než 72 milionů, na který si obec vzala úvěr, se začne oficiálně využívat od 2. ledna příštího roku.

Nový obecní úřad je pro matrikářku Hanu Glacovou, která na úřadě pracuje od roku 1986, vítanou změnou. „Nové prostory jsou velmi pěkné. S těmi stávajícími se nedají srovnávat, i když jsme se je snažili zvelebit. Když jsem nastoupila, v obřadní síni byl umakart a vypadalo to tam jak na nádraží,“ vzpomínala matrikářka.

Nový komplex tvoří tři samostatné budovy. V novostavbě věžové budovy bude v přízemí kancelář matriky, účtárna a nová obřadní síň. V ní bude 45 míst k sezení, ve stávající jich bylo jen šestnáct.

V prvním patře bude sekretariát a kanceláře starosty a místostarosty. V druhém patře se nachází zasedací místnost. Budova má i střešní terasu, která bude přístupná jen zřídka.

V těsném sousedstvím nového úřadu byla zrekonstruována budova bývalého kina. Pracovníci kompletně zrenovovali společenský sál, zastupitelé schválili i nákup 245 nových sedaček. Do předsálí se vrátí i pošta. „Myslím, že je dobře, že pošta bude opět uprostřed obce. A pro mě taky, protože bydlím pár metrů od ní,“ řekla zákaznice pošty Miroslava Brauerová.

Od nového roku ji budou provozovat zaměstnankyně obce, protože pošta v obci přechází do provozu Partner. „Pošta své pobočky převádí na partnery. Chtěli jsme občanům nabídnout kvalitní služby, proto jsme tuto nabídku přijali. Díky tomu bude pošta otevřena denně do sedmnácti hodin,“ prozradil starosta obce Pavel Botek.

Vlastní budovu má i knihovna. V moderních půjčovních prostorech je pro návštěvníky připraven veřejný internet, studovna a víceúčelový prostor pro výstavní galerii. Všechny tři budovy jsou propojeny společnou zahradou.

Především nevyhovující stav dosavadního obecního úřadu byl důvodem, proč zastupitelé schválili stavbu nového úřadu. „Dům je dvě stě padesát let starý. Energeticky nevyhovuje a dosloužil už v osmdesátých letech minulého století,“ vysvětlil starosta. V budově se začalo úřadovat za první Československé republiky, předtím v ní byly například učitelské byty nebo řeznictví.

Slavnostní otevření začne v sobotu v deset hodin proslovem starosty obce, komplex mohou zájemci navštívit až do 17 hodin. Na závěr slavnostního dne vystoupí ve společenském sále od 19 hodin Simona Stašová a Michal Dlouhý v divadelní hře Vím, že víš, že vím. Komplex bude otevřený i v neděli od 13 do 15 hodin.