Jakmile projektanti, stavby vedoucí, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, starosta Pavel Botek a místostarostka Jaroslava Bedřichová, za zvuků cimbálu a zpěvu místního folklorního souboru, přestřihli slavnostní pásku, mohli se shromáždění poprvé podívat do komplexu.

Návštěvníci byli s obecním úřadem a dalšími budovami spokojeni. „Na první pohled se někomu komplex, především vzhled knihovny, líbit nemusí. Vevnitř jsou ale budovy velmi moderně a vkusně zařízené,“ okomentovala objekty jedna z návštěvnic Magdaléna Šimčíková.

Nový komplex tvoří tři samostatné budovy.

V novostavbě věžové budovy bude v přízemí kancelář matriky, účtárna a nová obřadní síň. V prvním patře bude sekretariát a kanceláře starosty a místostarosty. V druhém patře se nachází zasedací místnost. Budova má i střešní terasu, která bude přístupná jen zřídka.

V těsném sousedstvím nového úřadu byla zrekonstruována budova bývalého kina. Do předsálí se vrátí pošta, zrenovován byl i společenský sál, který otevřeli Simona Stašová a Michal Dlouhý divadelní hrou Vím, že víš, že vím.

Vlastní budovu má i knihovna. V moderních půjčovních prostorech je pro návštěvníky připraven veřejný internet, studovna a víceúčelový prostor pro výstavní galerii. Všechny tři budovy jsou propojeny společnou zahradou.

Podle starosty obce Pavla Botka bylo nutné nový komplex vybudovat.

„Na starém obecním úřadu se technicky život zastavil před šedesáti lety. Budova je dvě stě padesát let stará. S mými předchůdci jsme ale doposud mysleli na potřeby občanů a stavěli jsme kanály, chodníky nebo novou sportovní halu, proto jsme nový obecní úřad postavili až teď,“ vysvětlil starosta.

Zastupitelstvo pro stavbu odsouhlasilo padesátimilionový úvěr, který bude obec splácet dvanáct let. Podle starosty to další stavební práce v obci neohrozí. Nové budovy se začnou oficiálně využívat až od 2. ledna příštího roku.