„Začalo to tak před jedenácti lety, kdy mi z televize zavolali a nabídli mi postavu Josefa Boháče. Už kvůli tomu jménu jsem ji s radostí přijal,” usmívá se herec Slováckého divadla známý i z mnoha dalších televizních projektů.

„V první epizodě jsem hrál tatínka dvojčat a myslel jsem si, že tím moje účinkování skončí. Ale za nějakou dobu se z Novy ozvali zase a potom opět a vždycky přišli s tím, že moje postava zažije zase něco nového,” vypráví Josef.

„A tak jsem hrál ostrahu na čerpací stanici, kterou postřelí darebák - to jsem si střihl pneumotorax, tedy průstřel plíce, jindy jsem střílel sám, také jsem začal coby Josef Boháč pracovat na ministerstvu zahraničí a jednou jsem i spravoval dům a spadla mi tam na bráchu traverza,” vypočítává Kubáník, který si v poslední době získává popularitu i jako spisovatel, naposledy coby autor úspěšného psychologického příběhu Herec.

"Hejlík", vytřeštily oči kostýmerky

Nejvíc mě ale bavily díly, kdy jsem se dozvěděl, že mě manželka nakazila HIV. V té době si mě totiž pořád někdo pletl s Lukášem Hejlíkem a když už jsem se za něj skoro i začal vydávat, tak mi zavolali z Novy s dalším natáčením. Přišel mi scénář a vida - všechny dialogy jsem měl právě s ním. A co myslíte, že se pak na place stalo? Nikdo si, dokud jsme s Lukášem stáli vedle sebe, žádné podobnosti ani nevšiml, jakmile jsem ale přišel do šatny, abych se převlékl, paní kostymérky vytřeštily oči a prý: ‘Hejlík!’,” směje se Josef Kubáník.

Naposledy si v Ordinaci zahrál letos v září.

„Z mé postavy se stal právník a dával jsem rady v jednom zapeklitém případu,” vzpomíná a věří, že to nebylo naposledy.

Snad se stihnu ještě rozloučit

„Nevím přesně, kdy bude seriál končit, ale rád bych se ještě rozloučil. Nejde totiž jen o to prostředí, ale i o kolegy herce, kteří byli vždycky moc milí a často se ptali i na Slovácké divadlo, o rekvizitáře, kostymérky a další profese. Za tu dobu, kdy se v různých seriálech vyskytuju, jsem poznal spoustu moc fajn lidí a vždycky je mi líto, když vím, že už se potkávat nebudeme,” uzavírá Josef Kubáník, na kterého se diváci mohou přijít podívat, jakmile to bude možné, i do uherskohradišťského divadla, kde hraje například hlavní roli v komedii Deskový statek a nyní začal pod režijím vedením Michala Zetela připravovat legendární Tři sestry, kde si střihne postavu Andreje.