Dnes se svým pracovním týmem v Nivnici zdobí na tři tisíce převážně loveckých pušek ročně, které distribuuje do celého světa.

Označuje se za soukromého puškaře. Velká většina dekorovaných zbraní putuje do Ameriky, další zákazníci jsou z Rakouska, Maďarska a pochopitelně České i Slovenské republiky. Občas se zastaví také někdo z místních myslivců.

Sériovou výrobu v dílně Jaroslava Haluzy obstarávají tři gravírovací CNC stroje, které nahrazují ruční rytí. Jsou plně řízené počítačem, což značně usnadní rytci práci. „Pokud si myslivec donese brokovnici, dodá buď vlastní návrh, nebo nějaký vhodný koncept vybereme my. Po odsouhlasení se na zbrani ve dřevu či kovu pracuje ručně pneumatickým dlátkem. Kusová výroba trvá i měsíc a je samozřejmě dražší," říká Jaroslav Haluza.

Cena ozdobení zbraně se pohybuje od pěti do padesáti tisíc korun. Kdo požaduje skutečný luxus, nechá si do flinty naklepat plátky zlata. I to je možné.

Proč si vlastně lovci zdobí pažbu ornamenty nebo obrázky divočáků? „Někdo má pušku za pracovní nástroj a moc o ni nedbá. Jiní si jí hledí jako svého klenotu. Mají k ní vztah, třeba proto, že ji zdědili a chtějí, aby trošku vypadala. Samozřejmě ne každému se rytiny či řezby líbí," konstatuje Jaroslav Haluza, jenž svou produkci prezentuje každé dva roky na obřím veletrhu zbraní IWA v německém Norimberku.

Má i svou soukromou sbírku a v ní dvě rarity. Tou první je perkusní puška s ručkou Tifany ve zlatě a stříbře, které se vyrobilo pouhých 47 kusů. V Nivnici je uschován exemplář s pořadovým číslem 32. Vzácností je také zbraň nazvaná Objevení zlata na Clondyku s číslem 2. První kus leží v Národním muzeu letectva Spojených států amerických, třetí v soukromé sbírce majitele společnosti Colt.