Nedávno totiž skončil dva roky trvající stavební projekt, díky kterému jsou úspory možné. „Například jsme kompletně opravili již vysloužilou parní kotelnu a vybudovali nové rozvody tepla i pitné vody,“ uvedl ředitel nemocnice Antonín Karásek.

Nejviditelnější změnou v nemocničním areálu ale je nový kabát některých oddělení. Výrazné změny k lepšímu se dočkaly především pavilony ORL, interny, plicního i nukleární medicíny, a to v podobě nových fasád, střech a oken. „Nemocnice omládla. Takové rekonstrukce dají i sto let staré budově šmrnc,“ pochvaloval si ředitel stavební společnosti Syner Morava, která práce v nemocnici odvedla, Martin Veselý. Pracovníci firmy opravili pět tisíc metrů čtverečných fasád a vyměnili tisícovku oken. Zřizovatele zdravotnického zařízení, tedy kraj, to přišlo na bezmála čtyřicet milionů korun.

V dalších dvou letech se v nemocnici podle ředitele Karáska budou soustředit na výstavbu obrovského centrálního objektu. „Doposud jsem byl ředitel bořitel, teď budu ředitel stavitel,“ oglosoval Karásek projekt pavilonu za 590 milionů korun. Komplex, s jehož výstavbou se začíná, by měl začít fungovat v roce 2014.