„Jarošovské pivo mělo originální chuť. Tím, že se odlišovalo od ostatní produkce ho někteří lidé zcela zavrhli a jiní si ho zase mimořádně oblíbili. Od té doby co pivovar skončil, hledám na trhu nápoj, který by jarošovské pivo aspoň trochu připomínal," podotkl Antonín Machalík. Věhlas někdejšího jarošovského pivovaru.

Po složitých administrativních jednáních připadl areál pivovaru s budovami jarošovskému podnikateli Radislavu Vymyslickému. Ten netají, že pivo tam skutečně vyrábět nechce. Naopak chce získané prostory využít pro to, co umí nejlépe – výrobu a servis výtahů. Ještě předtím ale bude muset nechat budovy, které jsou v dezolátním stavu opravit. „Bez dotace to ale nebude možné. V současné době žádné výzvy pro udělení takové dotace na revitalizaci podobných objektů vyhlášeny nejsou, a tak nezbývá než čekat, až budou aktuální. Stávající prostory, kde působíme, jsou ale malé a tak bude nutné výrobu přesunout," vysvětlil Radislav Vymyslický, který požádal několik firem o zpracování studie na využití bývalého pivovarského objektu. Podnikatel, který areál koupil od Společnosti Heineken za 15 milionů korun, ale nechce čekat donekonečna. „Pokud dotační výzvy, kterých bychom mohli využít, budou vyhlášeny a dotaci získáme, pak může svou vizi provést velkoryseji. Pokud budeme muset své záměry provádět podle našich ekonomických možností. Moje představa je, že by areál mohl být alespoň ze sedmdesáti procent opravený do roku 2020," dodal Radislav Vymyslický.

Vedení hradišťského městského úřadu se dlouhodobě netají záměrem získat od nového majitele pivovaru strategicky významnou cestu, která areálem vede. Chtějí tak efektivněji zprůjezdnit trasu přes Jarošov. „Problematický a nepřehledný je například výjezd z cesty od pivovaru na hlavní silnici. Naším zájmem je proto nejen získat tuto cestu, ale také upravit tento kritický výjezd. S panem Vymyslickým jsme již debatu o využití cesty před nedávnem otevřeli a on se této myšlence v podstatě nebrání. Vše je ale otázkou dalších jednání," poznamenal starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský, který připomněl, že v minulosti tato průjezd jarošovským pivovarem oficiálně fungoval. „Pak se ale začalo ztrácet pivo z areálu a vedení společnosti ji uzavřelo. Pokud cestu získáme, bude s největší pravděpodobností nutné areál zabezpečit tak, aby majetek pana Vymyslického nijak neutrpěl," dodal starosta Květoslav Tichavský.

Oslovení obyvatelé Jarošova netají své přesvědčení, že areál někdejšího pivovaru je v dobrých rukou. „Pan Vymyslický má dobré renomé, je považovaný za velmi seriózního člověka. Navíc je místní, což je rovněž výhodou," podotkl před nedávnem Jarošovan František Miko.